Czytasz: Fontanna działa. Ale ma przerwę

Fontanna działa. Ale ma przerwę

Wstrzymali fontannę i zmieniają wodę w sztucznej Rawie. Katowicki Zakład Zieleni Miejskiej latem roboty ma pełne ręce.

Popularna fontanna przy ceglanym budynku NOSPR-u wyschła już w poniedziałek. I choć mimo obowiązujących zakazów kąpieli, niektórzy marudzą, katowicki Zakład Zieleni Miejskiej wyjaśnia, że to konieczność. - Utrzymanie terenów zielonych, a także dekoracyjnych w przestrzeni miejskiej wymaga przeglądów i sezonowych napraw - mówią pracownicy ZZM. I zapowiadają: - W związku z powyższym w najbliższych dniach zaplanowano kilka działań na Rynku i w Strefie Kultury. 

Fontanna przed NOSPR-em wyłączona będzie przez kolejne dziesięć  dni, bo tyle potrwać ma przegląd gwarancyjny. Równocześnie rozpoczęły się prace przy sztucznej Rawie. - Do 12 lipca wymieniana będzie tutaj woda - mówi Ewa Biskupska, rzeczniczka urzędu miasta w Katowicach. Dodaje, że katowicki ZZM latem ma ręce pełne roboty. - Dba o tereny zielone w mieście, których powierzchnia zajmuje niemal połowę miasta. Utrzymuje porządek w parkach, na placach zabaw, skwerach i ścieżkach rowerowych, pielęgnację nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów – wylicza Biskupska.

W ostatnich pracownicy zakładu opryskiwali m.in. Plac Kwiatowy. - Pozwoli to zapobiec wirusowi mączniaka powodującego bielenie liści – wyjaśnia spółka.

Czytaj więcej