Czytasz: FlixBus ogłasza nową siatkę połączeń. Będą nowe trasy z Katowic!

FlixBus ogłasza nową siatkę połączeń. Będą nowe trasy z Katowic!

Z samych Katowic będzie można dojechać do ponad 60 miast w ramach 16 linii.

Nowa siatka połączeń FlixBusa, największego w Europie operatora dalekobieżnych połączeń autobusowych, obejmie co najmniej 130 destynacji, w tym około 70 nowych miejscowości w Polsce i 20 za granicą. Z samych Katowic będzie można dojechać do ponad 60 miast w ramach 16 linii, m.in. do Warszawy, Legnicy, Ciechocinka, Budapesztu, Wiednia czy Amsterdamu. Z całego województwa śląskiego dostaniemy się do blisko 70 miast. Bilety na przejazd FlixBusem można kupić na stronie www.flixbus.pl i w aplikacji mobilnej, a także w punktach sprzedaży stacjonarnej, m in. w Spółdzielni Turystycznej TURYSTA.

– Nasza nowa siatka połączeń obejmie łącznie co najmniej 130 destynacji w ramach ponad 40 krajowych i międzynarodowych tras. Znajdą się w niej nie tylko największe aglomeracje, takie jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy Trójmiasto, lecz także małe miejscowości, dotychczas słabo skomunikowane, jak np. Rybnik, Ciechocinek czy Zabrze – komentuje Michał Leman, Dyrektor Zarządzający FlixBus Polska

Nowa siatka połączeń zakłada większą częstotliwość przejazdów z mniejszych, bądź słabiej skomunikowanych miejscowości. Siatka połączeń tworzona przez FlixBusa opiera się na idei węzłów multimodalnych. Centra przesiadkowe FlixBusa znajdą się w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu, skąd pasażerowie w ramach jednego biletu będą mogli przesiąść się i udać w dalszą podróż do wielu miast Polski czy Europy. Idea ta uwzględnia też włączanie do siatki przystanków na lotniskach.

Nowe trasy FlixBusa

Trasy nowej siatki połączeń FlixBusa będą sukcesywnie uruchamiane w kolejnych tygodniach i włączane na bieżąco do sprzedaży. W ostatnim czasie zielone autobusy zaczęły kursować na nowych trasach: Kraków-Częstochowa, Kraków-Cieszyn, Warszawa-Krynica Morska, Warszawa-Bydgoszcz oraz Kraków-Szczecin. 12 lipca ruszą 3 kolejne trasy: Warszawa-Szczecin, Warszawa-Poznań oraz Warszawa-Rybnik m.in. przez Częstochowę i Katowice. Od 19 lipca natomiast będzie można wyruszyć w podróż na trasie Warszawa-Kielce.

Z nowej siatki połączeń skorzystają także mieszkańcy Katowic – odtąd będą mogli dojechać do ponad 60 miast w ramach 16 linii. Z Katowic dotrzemy bezpośrednio między innymi do Warszawy, Wrocławia, Legnicy, Chorzowa, Gliwic czy Ciechocinka oraz do kilku europejskich miast takich jak Brno, Wiedeń, Budapeszt, Bratysława czy Amsterdam. Dojedziemy również na lotnisko w Pyrzowicach, koło Katowic. W sumie, z miast na terenie województwa śląskiego można wyruszyć do ponad 70 miast w ramach nowych 9 linii.