Czytasz: Motoryzacyjne cudeńka na beskidzkich drogach

Motoryzacyjne cudeńka na beskidzkich drogach

Kilkadziesiąt załóg bierze udział w Beskidzkim Rajdzie Pojazdów Zabytkowych. Silesion.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Ruszył jubileuszowy, 40. Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych. W tym roku rajd ma charakter światowy, tą rangę nadała mu Międzynarodowa Federacja Pojazdów Zabytkowych – FIVA. Kilkadziesiąt załóg na starcie, z Niemiec, Austrii, Argentyny, Belgii, Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Białorusi oraz oczywiście z całej Polski.

Zobacz więcej zdjęć z Beskidzkiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych

Można zobaczyć prawdziwe cudeńka motoryzacyjne. W rajdzie biorą udział m.in. McLaughlin z 1919 roku, Ford A z 1930 roku, Renault z 1924 roku, BMW 315 Sport z 1936 roku, Fiat 508 Sport z 1936 roku, Mercedes 230 cabrio z 1938 roku, Buick cabrio z 1950 roku. Oprócz tego Triumphy, Mercedesy 190 SL, Pagoda, 220 Cabrio, Fordy Mustangi czy Porsche.

Już wystartowali!

Bazą rajdu jest Szczyrk. Odprawa odbyła się w środę 5 lipca, tego dnia zawodnicy biorący udział w zmaganiach przejechali przez Przełęcz Salmopolską do Wisły, a następnie przez Istebną, tereny Browaru Żywieckiego i Górę Żar. Z kolei w czwartek na trasie pojawią się zamek w Żywcu i Kocierz.

W piątek kierowcy biorący udział w rajdzie przejadą przez Przełęcz Salmopolską do centrum Wisły, a następnie co Cieszyna. Punktem programu będą także odwiedziny tamtejszego browaru. Zawodnicy skończą dzień w Szczyrku.

W sobotę Konkurs Elegancji

Sobota to m.in. zwiedzanie Szyndzielni dokąd załogi przybędą spod Hali Pod Dębowcem. Niezwykle interesująco zapowiada się Konkurs Elegancji, który o godz. 14 rozpocznie się na placu Ratuszowym w Bielsku-Białej. Jury wybierze najpiękniejsze pojazdy wraz z załogami. Po konkursie barwna kawalkada uda się przez miasto w kierunku Szczyrku, tam nastąpi zakończenie rajdu i wręczenie pucharów zwycięzcom.

Silesion.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych 2017 - zobacz zdjęcia:

fot. bfmedia.pl

Czytaj więcej