Czytasz: Czego woj. śląskie szuka w Kijowie?
Urząd Marszałkowski województwa śląskiego: ukraiński turysta jest mile widzianym gościem regionu.

Kilkanaście firm z Polski uczestniczy w odbywającym się w Kijowie Międzynarodowym Salonie Turystycznym, największych na Ukrainie targach tej branży, organizowanych w okresie jesiennym. Swoją ofertę przedstawiają tu także województwa śląskie i lubelskie.

- Targi jesienne są dla nas bardzo ważne, gdyż Polska od wielu lat kojarzy się na Ukrainie przede wszystkim z wypoczynkiem świąteczno-noworocznym - powiedział w czwartek Włodzimierz Szczurek, szef przedstawicielstwa Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) w Kijowie.

Polskie firmy promują na Ukrainie turystykę aktywną i prozdrowotną w naszym kraju. Zdaniem Szczurka, Polska z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjna dla obywateli ukraińskich, planujących wypoczynek za granicą.

- Dla Ukraińców Polska jest nie tylko celem wyjazdów zarobkowych. Liczba ukraińskich turystów w Polsce wzrasta bardzo szybko i bardzo intensywnie – zaznaczył przedstawiciel POT.

Bartłomiej Kamiński z Urzędu Marszałkowskiego województwa śląskiego mówi, że ukraiński turysta jest mile widzianym gościem tego regionu.

- Dojazd ze Lwowa zajmuje kilka godzin, gdyż mamy autostradę A4. Z Kijowa do Katowic latają tanie linie lotnicze. Zależy nam szczególnie na promocji gór - podkreśla.

- Oferujemy wypoczynek aktywny i zdrowotny w naszym regionie. Jako Lublin prezentujemy liczne festiwale, które odbywają się w naszym mieście, więc ta oferta dla ukraińskiego odbiorcy jest bardzo szeroka – dodaje Łukasz Kowalczuk z Urzędu Marszałkowskiego województwa lubelskiego.

Międzynarodowy Salon Turystyczny w Kijowie potrwa do piątku. (PAP)

autor: Jarosław Junko z Kijowa

edytor: Marek Michałowski

Czytaj więcej