Silesion.PL

serwis informacyjny

Firma modelarska Eaglemoss przeszła w tryb administracyjny.

Eaglemoss

Eaglemoss

Brytyjski Eaglemoss Limited to wydawca takich tytułów kolekjonerskich jak Doctor Who Figurine Collection, Hero Collector, DC Comics, czy też modeli do składania w skali 1:8 czyli Ghostbusters, Star Trek, Mustang Eleanor i Dacia. Niestety we wtorek 12 lipca firma Eaglemoss przeszła w tryb administracyjny, czym zaskoczyła fanów i sprawiła, że subskrybenci produktów firmy zastanawiają się nad swoimi niedostarczonymi zakupami.

Greg Connell z InfoLinkGazette poinformował, że Eaglemoss LTD złożyło „Zawiadomienie o zamiarze wyznaczenia administratora” na dzień 12 lipca 2022 r. Dla tych, którzy nie są pewni, co to oznacza, wyznaczony jest administrator do zarządzania sprawami, biznesem i majątkiem firmy . Zazwyczaj odbywa się to zgodnie z ustawą o upadłości z 2012 r. prawa Wielkiej Brytanii, w której firma Eaglemoss LTD ma siedzibę i jest zarejestrowana.

Firma złożyła dziś zawiadomienie o zamiarze wyznaczenia administratora, przynosząc smutny koniec działalności wydawcy działającego od lat 70. Powodem jest rosnące zadłużenie oraz utraty dochodów ze sprzedaży podczas pandemii – pomimo prób zmiany jego działalności Model. Spółka, prowadzona przez Eaglemoss Capital Limited , poniosła stratę operacyjną w roku zakończonym 31 grudnia 2020 r. w wysokości 10 504 086 GBP (w 2019 r. było to 857 379 GBP).

Firma Eaglemoss opublikowała swoją pierwszą „kolekcję” w 1975 roku, od tego czasu rozszerzając swoją ofertę produktów. Uważana za wiodącego na świecie wydawcę części zamiennych i licencjonowaną firmę kolekcjonerską, przez lata firma wyprodukowała, sprzedała i dystrybuowała ponad 150 kolekcji na ponad 30 rynkach na pięciu kontynentach. w 13 różnych językach.

Eaglemoss to wydawca częściowy, wykorzystujący niezwykle udany europejski model publikowania lub wytwarzania przedmiotów kolekcjonerskich w zserializowanym formacie. Od książek, przez serie książkowe, zabawki, części modelarskie, dzianiny, sztućce, monety i dioramy, asortyment, jaki obejmuje partworkowy model wydawniczy, jest wyjątkowy, sprzedawany głównie w kioskach i wysyłkowo. W ostatnich latach firma Eaglemoss rozszerzyła swój rynek, aby objąć sklepy z komiksami w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii dzięki linii Hero Collector , w tym komiksy DC Comics i Batman w twardej oprawie oraz zabawki i modele dla Star Trek, Star Wars, Orville Tron , MCU, Fallout, Battlestar Galactica, Fortnite,i więcej, z towarzyszącym magazynem.

Eaglemoss zatrudnia zespół 110 osób z biurami w Londynie, Paryżu, Nowym Jorku, Moskwie, Sao Paolo i Warszawie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024