Czytasz: Wielkie centrum logistyczne powstanie w Czechowicach-Dziedzicach

Wielkie centrum logistyczne powstanie w Czechowicach-Dziedzicach

Buduje je firma deweloperska 7R.

Jej prezes Tomasz Lubowiecki powiedział w środę, że do czerwca 2018 r. powstaną dwie hale o łącznej powierzchni 30 tys. m kw. Koszt inwestycji to ok. 50 mln zł.

- Gdy zaczynaliśmy ponad rok temu pracować nad centrum Beskid Park, nie do końca wiedzieliśmy, jak chłonny jest tu rynek. Dziś, w momencie wbicia pierwszej łopaty, połowa powierzchni jest już wynajęta. Liczę, że do końca realizacji inwestycji, czyli do czerwca przyszłego roku, będziemy już mieli komplet najemców – powiedział prezes.

Lubowiecki w rozmowie z PAP zaznaczył, że głównym klientem 7R „są firmy, które obsługują inne przedsiębiorstwa”. Popyt na potrzeby magazynowe generują głównie operatorzy logistyczni, ale także sieci handlowe, branża motoryzacyjna, e-commerce.

- W Czechowicach-Dziedzicach szczególnie zainteresowane są firmy, które obsługują dostawców dla FCA Poland, czy innych producentów samochodów – wyjaśnił.

Wśród klientów, którzy podpisali już umowy z 7R jest m.in. operator logistyczny, spółka JAS-FBG - firma z wyłącznie polskim kapitałem.

- Rozmawiamy też o wynajęciu jednego budynku operatorowi, który będzie obsługiwał przedsiębiorstwo produkcyjne z Czechowic-Dziedzic. Jeśli uda się sfinalizować tę umowę, wówczas całą powierzchnię hal zajmą cztery firmy – dodał Lubowiecki.

Jak zaznaczył, w przyszłości firma 7R chciałaby rozbudować powierzchnię, którą dysponuje w Czechowicach-Dziedzicach.

Po otwarciu centrum logistycznego Beskid Park powstanie w nim 50-100 miejsc pracy.

Nowe centrum logistyczne powstaje tuż przy drodze nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach, 8 km od Bielska-Białej. Takie usytuowanie inwestycji pozwoli na szybki dojazd do najważniejszych miast aglomeracji śląskiej, a także przejść granicznych z Czechami w Cieszynie i Słowacją w Zwardoniu. „Dla logistyki komunikacja jest najważniejsza” – podkreślił prezes 7R.

Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut powiedział, że tereny, na których powstanie Beskid Park, dotychczas wykorzystywane były rolniczo.

Spółka 7R specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni logistycznych pod wynajem. W 2010 r. wybudowała w Gdański swoje pierwsze centrum. Później powstały kolejne, m.in. w Krakowie. W swojej branży 7R jest liderem rynkowym w Trójmieście i w Małopolsce. Łącznie 7R stworzyła ponad 250 tys. m kw. powierzchni magazynowo-biurowej. (PAP)

autor: Marek Szafrański

edytor: Dorota Kazimierczak

Czytaj więcej