Czytasz: Katowice dla odmiany
01:53
Już 19 listopada w Akademii Muzycznej w Katowicach odbędzie się konferencja TEDxKatowice: Dla odmiany!


Grupa wolontariuszy, którzy chcą promować Śląsk organizuje konferencję TEDx Katowice. To lokalna wersja konferencji TED (Technologia, Rozrywka i Design), której celem jest popularyzacja  „idei wartych propagowania". 

Jednym z prelegentów konferencji TEDxKatowice: Dla odmiany! będzie Marcin Czubak, szef kuchni, finalista Top Chef.

Czubak gotuje obecnie w hali poczekalni Starego Dworca w Katowicach. W remontowanym obiekcie działa już nowa przestrzeń o nazwie Popup Bistro.

Zapytaliśmy go m.in. dlaczego został w Katowicach i w jaki sposób łączy śląską kuchnię z nowoczesnością. W stworzonym przez niego menu znajdują się m. in. rolada zamknięta w dwóch kluskach, tortilla ze śledziem, czy żurek. 

W całodniowej konferencji TEDxKatowice: Dla odmiany! udział wezmą osoby, które dzięki swoim doświadczeniom mogą inspirować innych. Wśród osób zaproszonych znaleźli się Natalia Bażowska,Tomasz Piekota, Paweł Jaworski, Barbara Nawrocka, czy Paweł Klikowicz. W sumie 12 prelegentów i jak zapewniają organizatorzy:

 dzień pełen inspiracji, bezcennych rozmów, koncerty, unikatowe gadżety, angażujące przerwy z czasem na networking, after party w Strefie Centralnej z prelegentami.

Czytaj więcej