Czytasz: Finał zawodów na lodowej Bombonierce

Finał zawodów na lodowej Bombonierce

Fantastyczna Czwórka z Bytomia druga na podium.

Po dwóch półfinałach, w Rudzie Śląskiej i Mińsku Mazowieckim, najlepsze drużyny cyklu zawodów Freestyle Skate Day 2017 zawitały do Łodzi, gdzie na lodowisku Bombonierka odbył się finał tegorocznej imprezy.

fot. Organizator

9 zespołów z całego kraju stanęło do rywalizacji o złote medale i nagrody pieniężne, w tym uznawani za faworytów: Fantastyczna Czwórka z Bytomia - zwycięzcy zawodów z Rudy i Łódzkie Jastrzębie - pierwsza drużyna wyścigów w Mińsku.

Po dwóch konkurencjach na prowadzeniu znalazły się Jastrzębie, które Błyskawicę i pierwszy Tor Przeszkód pokonali na drugich miejscach.

Zobacz także: FREESTYLE SKATE DAY 2017

Za nimi trzy drużyny: opolski Blade Club, oświęcimski Gang Dzikich i SMS Bytom. Fantastyczna Czwórka złożona z 4 zawodników brązowych medalistów Mistrzostw Polski w hokeju na lodzie, Polonii Bytom, dopiero na 5 pozycji.

W przerwie zawodów, na lodzie zobaczyliśmy pokaz freestylowej jazdy na najwyższym poziomie. Grupa XEO Lifestyle, czyli Orixis Jay, GėDó Sama i Tom Crommen zaprezentowali pokaz swoich fenomenalnych umiejętności. Aplauz wśród licznej publiczności wzbudziła również nasza rodzima grupa festynowa Lodowych Hipnotyzerów z Częstochowy.

Zobacz także: ''FANTASTYCZNA CZWÓRKA'' NAJLEPSZA NA LODZIE

Druga część zawodów to ponownie ostra walka na Lodowym Torze Przeszkód numer 2 i w najszybszej konkurencji zawodów - Sztafecie. Po podliczeniu czasów i dodaniu punktów bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy opolskiego Blade Clubu jeżdżący w finale w ogólnopolskim składzie Robert Mango Grochowicz (Opole), Łukasz Korzestański (Toruń), Kacper Gruźla (Tychy) i Janek Krzyżek (Tychy).

Dogrywka o Drugie i trzecie miejsce

O miejscu drugim i trzecim musiała zadecydować dogrywka. Ponownie w Sztafecie zmierzyli się Jastrzębie z Łodzi i Fantastyczna Czwórka. Po niespełna minucie szaleńczego wyścigu, srebro dla Fantastycznych, brąz dla Jastrzębi. Czwarta edycja Freestyle Skate Day przeszła do historii, ale długo będziemy o niej pamiętać.

Poziom sportowy i organizacyjny zadowolił chyba najbardziej wybrednych, co jednak nie przysłoniło wspaniałej zabawy, do której włączył się nawet sędzia główny Tomasz Zgryzka z gracją prezentujący możliwości przejechania poszczególnych konkurencji.

Zobacz także: DRUGA TURA FREESTYLE SKATE DAY 2017 ZA NAMI

Łódzką Bombonierkę odwiedziło wielu kibiców nie tylko z miasta gospodarzy finału, a relację dzięki internetowemu przekazowi można było śledzić również na żywo.

Bardzo cieszy także coraz większe zainteresowanie lokalnych i ogólnopolski mediów, które towarzyszyły imprezie na wszystkich lodowiskach, na których Freestyle Skate Day w tym roku był obecny.

5. edycja Freestyle Skate Day 2018

Główny organizator całego cyklu zawodów, Bartosz Graliński z firmy SportRebel, już zapowiedział i zaprosił uczestników na kolejną 5. edycję Freestyle Skate Day 2018.

Wyniki Finału Freestyle Skate Day 2017:

1. Blade Club Polska - 36 pkt.

2. Fantastyczna Czwórka - 33 pkt. + 1 pkt. za dogrywkę,

3. Łódzkie Jastrzębie - 33 pkt + 0 pkt. za dogrywkę,

4. SMS Bytom - 30 pkt.

5. Gang Dzikich Wieprzy Oświęcim - 29 pkt.

6. ŁKH SMS Marcin Gordat 13 – 18 pkt.

7. Husaria Białystok - 15 pkt.

8. Krzyżacy Malbork - 13 pkt.

9. Trójmiejski Klub Festynowy Gdańsk – 10 pkt.

Czytaj więcej