Czytasz: Finał WOŚP w klimacie PRL

Finał WOŚP w klimacie PRL

Przygotowania do 25 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w toku.

Prezent z dystansem

Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda i prezydent Andrzej Duda przekazali na licytację WOŚP dwa prezenty. Prezydent podarował spinki do mankietów, a pierwsza dama - fotografię zrobioną podczas Światowych Dni Młodzieży. Zdjęcie z wyciągniętą nogą Agaty Dudy obiegło cały Internet, teraz wesprze jubileuszową 25 edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jeszcze więcej wolontariuszy

W połowie grudnia zakończyła się rejestracja wolontariuszy. Jak co roku, bez niespodzianki, tendencja wzrostowa. Tylko w sztabie przy Pałacu Młodzieży w Katowicach zgłosiło się 200 chętnych, którzy 15 stycznia będą zbierać do puszek pieniądze. W 2016 roku na Śląsku zebrano 5 627 431, 73 złotych. Tym razem orkiestra zagra dla dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Finał WOŚP 2017 - Największa impreza w Rudzie Śląskiej

W 2017 roku jedna z największych imprez w naszym regionie pod szyldem WOŚP odbędzie się na terenie Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej.

Obecnie dopinamy plan wydarzenia - mówi Michał Zowada, rzecznik prasowy sztabu WOŚP przy Pałacu Młodzieży w Katowicach - Na ten moment możemy zdradzić, że wystąpi Oberschlesien, Miuosh, Grubson, Lombard i Doktor Misio.

Występy zespołów to nie wszystko. Na chętnych czekają nowoczesne technologie. Na miejscu będzie można sobie wydrukować WOŚP-owe serduszko, zobaczyć świat w technologii poszerzonej rzeczywistości. Dla fanów motoryzacji przygotowano przejażdżki po poligonie kładami i autami terenowymi.

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 15 stycznia 2017 roku.

Czytaj więcej