Czytasz: Finał Szlachetnej Paczki tuż tuż . .

Finał Szlachetnej Paczki tuż tuż . .

W bazie została już tylko jedna rodzina.

Już w najbliższy weekend 9-10 grudnia odbędzie się finał Szlachetnej Paczki. Dwa dni, które zmienią Polskę na lepsze. Finał Szlachetnej Paczki, podczas którego wolontariusze przekażą pomoc przygotowaną przez darczyńców dwudziestu tysiącom rodzin w potrzebie, już w najbliższą sobotę i niedzielę. Podczas Finału Szlachetnej Paczki w naszym regionie, "magazynem medialnym" będzie Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych przy  Pijarskiej 7.

Razem tworzymy historię!

Finał, który odbywa się co roku na początku grudnia, nie przez przypadek nazywany jest weekendem cudów. Przez te dwa dni w całej Polsce będą się działy niesamowite historie. Wzruszenia, emocje, wspaniałe chwile. Darczyńcy dostarczający paczki do magazynów, wolontariusze przekazujący je rodzinom, dziesiątki tysięcy osób bezinteresownie zaangażowanych w mądrą pomoc. Tak Szlachetna Paczka tworzy historię i wydobywa z ludzi to, co najpiękniejsze.

To po prostu trzeba przeżyć

XVII finał to unikalny w skali światowej program precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy rodzinom w potrzebie zorganizowany na tak dużą skalę. To oryginalny polski pomysł. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Działa od 2001 roku i co roku łączy dziesiątki tysięcy darczyńców, wolontariuszy i rodzin w potrzebie. Wydobywa z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejszego.

W tym roku ok. 11 tys. wolontariuszy odwiedziło 35 tys. rodzin. Ponad 20 tys. z nich zostało włączonych do projektu. To ludzie, którzy żyją w niezawinionej biedzie i bohatersko walczą o to, by się z niej wyzwolić. Paczka pomaga im w tym, by zaczęli sobie samodzielnie radzić. To dla tych rodzin darczyńcy z całej Polski przygotowali paczki z dedykowaną pomocą. Wśród nich znaleźli się m.in. piłkarze GKS Katowice, piłkarze reprezentacji Polski z Robertem Lewandowskim i trenerem Adamem Nawałką na czele, narodowa drużyna skoczków narciarskich z Adamem Małyszem i Kamilem Stochem, złoci medaliści olimpijscy, Tomasz Majewski, Anita Włodarczyk i Magdalena Fularczyk-Kozłowska, premier Mateusz Morawiecki i tysiące innych osób.

Szlachetna Paczka działa przez cały rok. Weekend cudów to kulminacyjny moment, ale na nim nie kończy się mądra pomoc, którą niosą wolontariusze. Od tegorocznej edycji standardem w projekcie są minimum dwa kolejne spotkania, które wolontariusze odbędą z rodzinami już po przekazaniu im paczek z pomocą. Po to, by być z nimi, wspierać je i pomagać im, jak samodzielnie radzić sobie w życiu, realizując nowatorskie projekty takie jak paczka seniorów, paczka lekarzy czy paczka prawników.

W bazie tylko jedna rodzina

W tym roku niemalże wszystkie rodziny z bazy zostały objęte pomocą, w piątek o poranku została w niej tylko jedna. Tak jak w roku ubiegłym i tym razem do akcji dołączył także Silesion.pl.

Czytaj więcej