Czytasz: Żywiec stolicą męskich brzmień [ZDJĘCIA]

Żywiec stolicą męskich brzmień [ZDJĘCIA]

Zobacz zdjęcia z finału 9. edycji Męskiego Grania!

Trasa Męskiego Grania, tradycyjnie, zakończyła się w Żywcu. 9. edycja zgromadziła najlepszych polskich artystów. Na koncercie finałowym mogliśmy usłyszeć m.in. zespół ØNA, Nosowska, Bass Astral x IGO oraz oczywiście "trzech tenorów" Męskiego - Korteza, Krzysztofa Zalewskiego i Dawida Podsiadłę.

ØNA to projekt, w którym, przy własnym akompaniamencie, Ørganek oddaje głos kobietom, by mówiły o sprawach najważniejszych - miłości, demokracji, pokoju. Jak powiedział lider zespołu Ørganek - ponieważ potrafią o tych sprawach mówić lepiej niż mężczyźni. Oni często mają oczy zaślepione krwią. W krótkich, filmowych wstępach do piosenek mogliśmy usłyszeć słowa Wisławy Szymborskiej, Agnieszki Holland, Magdaleny Cieleckiej i Krystyny Jandy. A w formie muzycznej - głos zabrały Barbara Wrońska, Katarzyna Groniec, po raz pierwszy na Męskim - Anita Lipnicka, a także Renata Przemyk i Katarzyna Nosowska.

Występ, na który wszyscy czekali, to oczywiście występ formacji Męskie Granie Orkiestra. Kortez, Zalef i Podsiadło z zespołem. Trzech tenorów Męskiego Grania. Porwali publiczność od pierwszych dźwięków "Początku". Ani na moment nie zmniejszyli ładunku emocjonalnego, który przekazywali utworami najlepszych polskich artystów. Mogliśmy usłyszeć m.in.  "Chłopcy" zespołu Myslovitz, "Niezwyciężony" Armii, "Ostatni" Edyty Bartosiewicz oraz w hołdzie Korze - "Szare miraże" Maanamu.

Chyba największą niespodzianką był gościnny występ... Marcina Dorocińskiego, który wspólnie z Kortezem wykonał "Nie mam dla Ciebie miłości" Skubasa.

Zobacz galerie zdjęć z Męskiego Grania 2018 w Żywcu

New People

Barbara Wrońska

 

Bass Astral x Igo

 

Illusion

 

Nosowska

 

ONA

 

Krzysztof Zalewski

 

Męskie Granie Orkiestra