Czytasz: Finał Eurowizji Junior odbędzie się w Gliwicach

Finał Eurowizji Junior odbędzie się w Gliwicach

Decyzję w tej sprawie ogłoszono dzisiaj w siedzibie TVP w Warszawie.

Polska po raz pierwszy będzie organizatorem finału dziecięcej Eurowizji. Muzyczne zmagania odbędą się w Arenie Gliwice. Decyzję w tej sprawie ogłoszono dzisiaj w siedzibie TVP w Warszawie. List intencyjny dotyczący organizacji wydarzenia podpisał marszałek Jakub Chełstowski, prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski oraz zastępca prezydenta Gliwic Krystian Tomala. 

- Bardzo się cieszę, że tak duże wydarzenie muzyczne odbędzie się w naszym regionie. To wyróżnienie dla Województwa Śląskiego i miasta. Mogę zapewnić, że finał dziecięcej Eurowizji zostanie zorganizowany wzorowo i przyniesie fanom muzyki mnóstwo pozytywnych wrażeń i emocji. To znakomita promocja konkursu, ale i naszego regionu w całej Europie – mówi Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Konkurs Eurowizji Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 roku. Polska ma prawo zorganizować finał konkursu dzięki zwycięstwu Roksany Węgiel. 14-letnia wokalistka, podbiła serca widzów śpiewając hit „Anyone I Want To Be” w Mińsku na Białorusi. Arena Gliwice jest drugą największą halą widowiskową w Polsce. Wydarzenie zorganizują wspólnie Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców.

Eurowizja Junior organizowana jest od 2003 roku. Biorą w niej udział wykonawcy w wieku od 9 do 15 lat. W zeszłorocznej edycji wzięło udział 19 krajów.