Czytasz: Filmowy sukces Dąbrowy Górniczej!

Filmowy sukces Dąbrowy Górniczej!

„Jak w nieludzkich warunkach pozostać człowiekiem” - taki tytuł nosi nagrodzony w europejskim konkursie film licealistów z Dąbrowy Górniczej.

Uczniowie I LO im. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej zwyciężyli w europejskim konkursie filmowym.

W tym roku do Miedzynarodowego Konkursu  Filmowego napłyneło kilkadziesiąt filmów, w których powstanie zaangażowanych było ponad 250 osób. Miedzy sobą rywalizowali uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Polski, Słowacji, Czech i Wegier.  

Uczniowie dąbrowskiego liceum nakręcili film pt. „Jak w nieludzkich warunkach pozostać człowiekiem”. Film przedstawia bohaterstwo mieszkańców Dąbrowy Górniczej, Franciszka i Marii Kożuchowskich, którzy za pomoc Żydom w czasie II wojny światowej zostali odznaczeni medalem Sprawiedliwi wśród Narodów Świata.

Zobacz:

Realizacja jest autorstwa Patryka Leksa, Marleny Janusz, Wiktorii Banaś, Patryka Cembrzyńskiego oraz ucznia Technicznych Zakładów Naukowych, Kacpra Halejaka. Pieczę nad produkcją filmową sprawowała Monika Antosik.

Oprócz udziału w uroczystej gali, na której uhonorowano laureatów, uczniowie uczestniczyli też w warsztatach, spotkaniach z młodzieżą z państw Grupy Wyszehradzkiej oraz zwiedzali stolicę Węgier.