Czytasz: Fidget spinner eksplodował!

Fidget spinner eksplodował!

Fidget spinnerowe szaleństwo opanowało Polskę. Zabawka, która wygląda niewinnie, może być jednak niebezpieczna.

Fidget spinner w założeniu miał pomagać dzieciom z ADHD i autyzmem. Redukować lęk i polepszać koncentrację. Gadżet podbił w ostatnim czasie Polskę, moda na tą zabawkę opanowała szkoły i podwórka. Kręcidło można u nas kupić już za kilkanaście złotych.

>> Co to jest fidget spinner? Jak działa i jakie sztuczki można wykonać? <<

Okazuje się jednak, że niewinnie wyglądające uderzenie, które palcami należy wprawić w ruch, może być niebezpieczne.

Na Facebooku została opisana historia amerykańskiego dziecka, które zostało zranione fidget spinnerem. Urządzenie podczas prezentowania dziecku triku przez ojca rozpadło się na części i uderzyło dziecko w twarz. John Harris z Missisipi wylądował w szpitalu z kilkunstoma szwami na górnej wardze i ustach.

 

>> Fidget spinner. Czy to zabawka szatana? <<

A to nie pierwsze problemy związane z zabawką. Wcześniej, również w Stanach Zjednoczonych, została naznaczona przez niektóre media mianem "narzędzia szatana".

- Popularna zabawka ma ukrywać cyfry 666, czyli "liczbę bestii", która jest symbolem diabła. Cyfry te dostrzec można, kiedy zabawka wiruje w ręku dziecka. "Rodzice musicie być świadomi - szatan indoktrynuje dzieci za pomocą tych zabawek” - pisano w portalu Mały Dziennik, powołującym się na publikację w The Sun.

Czytaj więcej