Czytasz: Czy to zabawka szatana?
Najpierw Hello Kitty, teraz Fidget Spinner. Popularna zabawka, zdaniem amerykańskich mediów, jest “narzędziem szatana”.

Zabawka z założenia miała pomagać dzieciom z ADHD i autyzmem. Redukować lęk i polepszać koncentrację.

>> CZYTAJ: CZYM JEST FIDGET SPINNER? <<

Jak donoszą amerykańskie media, zabawka Fidget Spinner ma być tak naprawdę narzędziem szatana, która ma służyć “praniu mózgu” dzieci.

- Popularna zabawka ma ukrywać cyfry 666, czyli "liczbę bestii", która jest symbolem diabła. Cyfry te dostrzec można, kiedy zabawka wiruje w ręku dziecka. "Rodzice musicie być świadomi - szatan indoktrynuje dzieci za pomocą tych zabawek” - czytamy w portalu Mały Dziennik, powołującym się na publikację w The Sun.

źródło: The Sun

“NIE NADINTERPRETUJMY”

O komentarz zapytaliśmy księdza Piotra Brząkalika, proboszcza Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Katowicach. Choć ksiądz do tej pory nie spotkał się z zabawką Fidget Spinner, to uważa, że nie powinno się nadinterpretować jej szatańskiego znaczenia.

- Jeśli zabawka ma trzy ramiona, to można zinterpretować tę liczbę nie jako nawiązanie do trzech szóstek, a do Trójcy Świętej. Kiedyś kapłan robił błogosławieństwo nie całą ręką, lecz trzema palcami odnosząc się w ten sposób symbolicznie do trzech osób boskich. Jeśli nie ma bezpośredniego nawiązania do trzech szóstek, to ja bym to widział bardzo pozytywnie, a nie negatywnie - tłumaczy ksiądz.

W opinii księdza Brząkalika, nie powinniśmy bagatelizować podpowiedzi Boga. Kleryk przestrzega, że powinniśmy uważać na zło, które w naszym życiu zazwyczaj przejawia się jako dobro.

źródło: The Sun / Mały Dziennik

Fidget Spinner cena. Ile kosztuje Fidget Spinner?


Fidget spinner podbił Amerykę, a teraz śmiało wkracza do Polski. Gadżet kosztujący w Stanach Zjednoczonych zaledwie kilka dolarów i dostępny w wielu formach i kolorach można już kupić także u nas, w sklepach internetowych kosztuje zwykle ok. 20-30 złotych.

Co to jest fidget spinner?


Historia zabawki sięga lat 90, autorką projektu jest Catherine Hettinger. Co ciekawe, ideą była pomoc dzieciom z ADHD i autyzmem. Zabawka miała na celu redukcję lęków i pomoc w koncentracji. Dziś, pomijając walory zdrowotne, jest także, a może głównie - modną zabawką. W sieci pojawiły się tysiące filmików pokazujących sposoby na wykorzystanie fidget spinnera, a także sposoby na skonstruowanie własnej zabawki tego typu.

Tak wygląda fidget spinner:

 

Czytaj więcej