Czytasz: Festiwal Sportów Śnieżnych w Katowicach (ZDJĘCIA)

Festiwal Sportów Śnieżnych w Katowicach (ZDJĘCIA)

Feskiwal odbywa się w dniach 14-15 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Mimo, że wiele osób żyje jeszcze myślami o lecie, to niektórzy przygotowują się już do nadchodzącego sezonu zimowego. Wśród nich są także organizatorzy Feskiwalu, czyli Festiwalu Sportów Śnieżnych, który odbywa się w dniach 14-15 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Na amatorów narciarstwa, snowboardingu i innych sportów śnieżnych czeka sporo atrakcji. Na Feskiwalu prezentują się przedstawiciele związków narciarskich, sportowcy, dystrybutorzy sprzętu, aby szkolić i wyjaśniać tajniki sportów uprawianych na śniegu. Profesjonaliści i eksperci służą pomocą i radą zarówno tym, którzy już uprawiają tego rodzaju dyscypliny, jak i osobom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z tymi sportami.

Na stoiskach można dowiedzieć się więcej o sportach, w których się specjalizują, poznać sprzęt oraz porozmawiać z ekspertami. Dodatkowo w Strefie Prelekcji każda z organizacji poprowadzi ciekawe wykłady, zajęcia i spotkania.

Gościem specjalnym jest polski zdobywca najwyższych trofeów w skokach narciarskich - Adam Małysz wraz z trenerem - Apoloniuszem Tajnerem, a także biathlonista - Tomasz Sikora.

Oprócz części wykładowej i spotkań z Mistrzami podczas Festiwalu Sportów Śnieżnych swoją ofertę prezentują najważniejsze marki na rynku sportów zimowych oraz ośrodki i regiony narciarskie. Jesteśmy pewni, że wykwalifikowane osoby dobrze doradzą zakup odpowiedniego sprzętu sportowego lub gdzie uprawiać i trenować dyscypliny śnieżne.

Czytaj więcej