Czytasz: Rajza po smakach w Tychach!
To będzie pierwsza edycja tyska edycja "Festiwalu Smaku". Specjalne menu i ceny. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 5 do 9 czerwca.
festiwal smaku w Tychach

Przez pięć dni od poniedziałku do piątku, tyskie restauracje oraz kawiarnie będą proponować mieszkańcom specjalnie przygotowane na tę okazję wyjątkowe dania. Celem Festiwalu Smaku jest zachęcenie do odkrywania nowych smaków oraz odwiedzania najsmaczniejszych lokali w mieście. Natomiast głównym założeniem tego wydarzenia jest aktywizacja życia miasta i jego mieszkańców, promowanie idei „Slow Food” oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości – gastronomów oraz restauratorów.

Zobacz także: KULINARNA RAJZA PO BIELSKU

- Najwyższy poziom kulinarny, różnorodność, kreatywność, świetna atmosfera, miła obsługa – to wszystkie cechy, które wyróżniają tyską scenę gastronomiczną. Festiwal Smaku będzie okazją by spróbować nowych dań w ulubionych restauracjach i kawiarniach lub poznać zupełnie nowe miejsca i przekonać się o ich wysokim poziomie – tłumaczy Kamil Dutkiewicz, współorganizator wydarzenia.

Restauracje serwują festiwalowe menu w cenie 9 zł przystawka, 15 zł danie główne, 20 zł cały zestaw. Kawiarnie 5 zł napój, 7 zł deser a 10 zł kosztować będzie cały zestaw. Na specjalnie przygotowanej mapie mieszkańcy mogą zaplanować swoją kulinarną przygodę.

Które restauracje biorą udział w tyskim Festiwalu Smaku?

Wśród dań znalazły się w większości dania autorskie, oryginalne i zaskakujące zarówno treścią, jak i formą. Na festiwalowych smakoszy czekać będą niebanalne zupy oraz dania w tradycyjnej i nowoczesnej odsłonie. Nie zabraknie pysznych deserów w towarzystwie aromatycznej kawy. Serwowane dania będą nieco mniejsze niż standardowe porcje, natomiast ceny są niezmienne dla wszystkich restauracji i kawiarni biorących udział w wydarzeniu.

– Na aktywnych uczestników Festiwalu Smaku czekać będą liczne nagrody od naszych Partnerów – klubów fitness, gabinetów kosmetycznych, salonów fryzjerskich, szkół tańca i wielu innych –  dodaje Kamil Dutkiewicz.

Festiwal Smaku w Tychach - lista restauracji:

1. W Międzyczasie - coffee&restaurant

2. Restauracja Huta Paprocka

3. Restauracja Joker

4. Zielony Smok

5. Restauracja La Cantina Tychy

6. Gospoda pod Kogutem

7. U Przewoźnika Restauracja Przyjęcia

8. Ristorante Osteria le Botti

9. Misz Masz

10. Grill Pub Tychy

11. słoik & kawa

12. Hotel Stara Poczta Tychy

13. Restauracja Kaya

14. Promenada / GRAMY

15. Ministerstwo Śledzia i Wódki - Tychy

16. Fastcoffee

17. Ale Tort - Pracownia Tortów Artystycznych

18. Kołdun i Kluska

Zobacz dania i desery serowane na tyskim FEstiwalu Smaku!

Sprawdź, które tyskie restauracje biorą udział w Festiwalu Smaku:

Festiwal Smaku - na czym polega?

festiwal smaku w Tychach

Serwowane dania będą nieco mniejsze niż standardowe porcje, natomiast ceny są niezmienne dla wszystkich restauracji i kawiarni biorących udział w wydarzeniu.

Na aktywnych uczestników Festiwalu Smaku czekać będą liczne nagrody od Partnerów – klubów fitness, gabinetów SPA, salonów kosmetycznych i wielu innych.

Wydarzenie odbyło się w przeszłości w Radomiu, Częstochowie, Zabrzu, Rybniku, Kielcach, Gliwicach oraz Bielsku-Białej i wszędzie odniosło wielki sukces.

Organizatorzy zapraszają na oficjalną stronę www.Festiwal-Smaku.pl oraz Facebook www.facebook.com/festiwalsmakutychy 

Czytaj więcej