Czytasz: Kulinarna rajza po Bielsku

Kulinarna rajza po Bielsku

01:23
Danie główne za 20 zł i deser za 7 zł. Skąd takie ceny, gdzie i kiedy?

Impreza odbędzie się w dniach od 13 do 17 marca 2017 r. Silesion.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

festiwal-smaku-deser
fot. archiwum organizatora

FESTIWALU SMAKU w Bielsku-Białej. O co chodzi?

Przez pięć dni od poniedziałku do piątku, bielskie restauracje oraz kawiarnie będą proponować mieszkańcom specjalnie przygotowane na tę okazję wyjątkowe dania. Celem festiwalu smaku jest zachęcenie do odkrywania nowych smaków oraz odwiedzania najsmaczniejszych lokali w mieście.

Zdjęcia z poprzednich edycji Festiwalu. Fot. Organizator

Festiwalu Smaku w Bielsku-Białej. Idea

Natomiast głównym założeniem tego wydarzenia jest aktywizacja życia miasta i jego mieszkańców, promowanie idei „Slow Food” oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości – gastronomów oraz restauratorów.

festiwal-smaku-bielsko
fot. archiwum organizatora

- Najwyższy poziom kulinarny, różnorodność, kreatywność, świetna atmosfera, miła obsługa – to wszystkie cechy, które wyróżniają bielską scenę gastronomiczną. Festiwal Smaku będzie okazją by spróbować nowych dań w ulubionych restauracjach i kawiarniach lub poznać zupełnie nowe miejsca i przekonać się o ich wysokim poziomie – tłumaczy Olga Kluska, współorganizator wydarzenia.

Festiwalu Smaku w Bielsku-Białej. Co i za ile?

Restauracje serwują festiwalowe menu w cenie 9 zł przystawka, 15 zł danie główne, 20 zł cały zestaw. Kawiarnie 5 zł napój, 7 zł deser, a 10 zł kosztować będzie cały zestaw. Na specjalnie przygotowanej mapie mieszkańcy mogą zaplanować swoją kulinarną przygodę.

festiwal-smaku-bielsko
fot. archiwum organizatora

FESTIWALU SMAKU w Bielsku-Białej. Aplikacja

Dla wszystkich chętnych na kulinarne podróże po mieście przygotowana zostanie specjalna aplikacja na urządzenia mobilne (Android). Znajdą się tam wszystkie lokale biorące udział w festiwalu, dokładne menu ze zdjęciami oraz intuicyjna mapa z nawigacją.

Wydarzenie zorganizowano już wcześniej w Radomiu, Częstochowie, Zabrzu, Rybniku, Kielcach, Gliwicach i jak dotąd wszędzie odniosło wielki sukces.

Więcej o Festiwalu Smaku w Bielsku-Białej na www.Festiwal-Smaku.pl

Czytaj więcej