Czytasz: Kolędowanie na wielką skalę

Kolędowanie na wielką skalę

Dziś w Będzinie rozpoczyna się wielkie kolędowe święto. Ponad 130 najlepszych kolędników z całego świata zaprezentuje popisowe wykonania kolęd.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika potrwa aż trzy dni. Jest zwieńczeniem grudniowych eliminacji, w trakcie których  wystąpiło aż 1500 solistów, chórów i zespołów z Polski, Ukrainy i Białorusi.  Od dziś do soboty ponad 130 najlepszych wykonawców przyjedzie do Będzina, by zaprezentować się przed jury złożonym z wybitnych muzycznych ekspertów z m.in. Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Katowic.

– Mamy nadzieję, że gorące serca naszych wykonawców i ich wspaniały śpiew rozgrzeją mroźny klimat i sprawią, że zatęsknimy za Świętami, z którymi nieodłącznie kojarzą się kolędy i pastorałki – mówi ks. Piotr Pilśniak, dyrektor Festiwalu.

źródło: mfkip.pl

TRANSMISJA 330 KOLĘD

Organizatorzy Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie zapewniają, że wraz z wyjściem na scenę pierwszego wykonawcy rozpoczną się transmisję na żywo, dzięki czemu wszyscy, którzy nie mogą być w Będzinie, będą mieli możliwość przez trzy dni przesłuchań wysłuchać świątecznych wykonań.

Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie zwieńczy Koncert Galowy w reżyserii Dariusza Wiktorowicza, który odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia o godz. 16.00 w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na Osiedlu Syberka w Będzinie.

 

Czytaj więcej