Czytasz: “Festelne Wojoki” , czyli Power Rangers po naszymu

“Festelne Wojoki” , czyli Power Rangers po naszymu

Już dziś premiera Power Rangers. Na ekrany kin powraca kultowy film osób, urodzonych na przełomie XX i XXI wieku.

“Festelne Wojoki” to pomysł na Power Rangers po śląsku. Twórca grafiki, Kamil Gajewski, postanowił połączyć siłę rangersów z klimatem regionalnych kopalń. W swoim plakacie wykorzystał kolorystykę rangersów z formą identyfikacji wizualnej Katowic. W ten sposób nawiązuje do charakterystycznego katowickiego serca.

 

KIM SĄ POWER RANGERS?

Power Rangers to serial telewizyjny, który został stworzony przez Haima Sabana w 1993 roku. Produkcja opowiada historię nastolatków, ale także dorosłych, którzy pod postacią Power Rangersów walczą ze złem w różnej postaci. W tym celu używają specjalnego uzbrojenia oraz Zordów – gigantycznych maszyn bojowych o potężnej sile ognia, potrafiących działać samodzielnie, jak również łączyć się, tworząc jeszcze silniejszą broń. Do tej pory powstało 26 serii serialu, przedstawiających cztery ery przygód rangersów. W latach 90. powstał również komiks wydawany przez Marvela, opowiadający przygody nastolatków.

POWER RANGERS W POLSCE

Power Rangers towarzyszyły większości z nas w okresie dorastania. Z łezką oku wspominamy podwórkowe transformacje, rozmowy z Zordonem na trzepaku, czy wspólne dyskusje na temat przyszłości bohaterów. Każda z dziewczyn chciała być różową rangerką, a chłopak przyodziać czarny kask.

W Polsce serię Mighty Morphin Power Rangers po raz pierwszy wyemitowała telewizja Polsat w połowie lat 90. Pierwszy odcinek w Polsce po raz pierwszy był pokazany 6 września 1997 roku. W następnych latach regularnie prezentowano kolejne serie, aż do Power Rangers w Kosmosie. W 2002 roku na antenie Fox Kids można było oglądać serię Time Force. Obecnie w Polsce jak dotąd nie wyemitowano 4 serii: Lightspeed Rescue, Wild Force, Super Megaforce oraz Dino Charge.

PREMIERA POWER RANGERS JUŻ DZIŚ!

Power Rangers doczekali się trzech ekranizacji pełnometrażowych, Pierwsza z nich - Mighty Morphin Power Rangers: The Movie, powstała w 1995 roku. Dwa lata później swoją premierę miał film Turbo: A Power Rangers Movie. Od dziś w kinach możemy zobaczyć najnowszy film o rangerach w reżyserii Deana Israelitea.

KONTROWERSJE WOKÓŁ FILMU: WĄTEK HOMOSEKSUALNY ORAZ ZABÓJSTWO

Premiera Power Rangers budzi wiele kontrowersji. Kilka dni temu pojawiły się informacje o tym, że w drugim akcie filmu jedna z postaci zakłada, że bohaterka ma problemy ze swoim chłopakiem. Wychodzi jednak na jaw, że chodzi nie o partnera, a o partnerkę. Ponadto, zagraniczne media niespełna 4 dni temu podały wiadomość o tym, że aktor Ricardo Medina, grający czerwonego rangera, został uznany winnym zabójstwa swojego współlokatora mieczem samurajskim.

Czy zamierzasz obejrzeć nową odsłonę historii o Power Rangers?

Czytaj więcej