Czytasz: Ferie na kopalni Guido
Dzieci przejadą się kolejką podwieszaną i posłuchają śląskich legend. Co jeszcze będzie się działo w zabrzańskiej kopalni?

Ferie już wkrótce! Zabrzańska kopalnia Guido wspólnie z Śląskim Klastrem Kultury, Turystyki i Rekreacji przygotowała zajęcia na czas ferii zimowych. „Bery i bojki na Grubie” to ciekawa propozycja od Kopalni Guido.

Co przygotowano dla dzieci?

Dzieciaki wysłuchają śląskich legend i podań, przejadą się górniczą kolejka podwieszaną oraz pobawią się na warsztatach plastycznych.
Ferie dla dzieci na kopalni rozpoczną się 29 stycznia i potrwają do 11 lutego. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 885 566 801. Cena to 29 złotych.

Dorośli posłuchają koncertów

Dla dorosłych też przygotowano atrakcje. 29 grudnia o godz. 18, w przerwie między ubieraniem choinki i smażeniem karpia a głośnym wiwatowaniem w Nowy Rok, warto wybrać się na występ zabrzańskiego młodzieżowego Chóru im. Norberta Grzegorza Kroczka Resonans con tutti.

A 6 stycznia (godz. 19) z okazji święta Trzech Króli odbędzie się msza święta, która zostanie odprawiona na poziomie 170 w kaplicy św. Barbary. Po nabożeństwie wszyscy chętni wezmą udział we wspólnym kolędowaniu z Górniczą Orkiestrą Kopalni Makoszowy.

Czytaj więcej