Czytasz: Ferie 2019 w województwie śląskim. Gdzie wysłać dziecko na ferie?

Ferie 2019 w województwie śląskim. Gdzie wysłać dziecko na ferie?

Jeśli nie na stok, to dokąd? Już w poniedziałek rozpoczną się ferie zimowe dla województwa śląskiego. Zobaczcie, gdzie można je spędzić

Już w poniedziałek rozpoczną się ferie zimowe dla województwa śląskiego. To ważny czas, w trakcie którego nasze dzieci mogą naładować akumulatory przed kolejnym semestrem w szkolnych ławach. Warto zadbać o to, aby dziecko nie spędzało całości wolnego czasu przed komputerem. Najlepiej ferie spędzić w sposób aktywny, jednak wymaga to odpowiedniego przygotowania i rozważenia różnych opcji.

Jedną z takich opcji jest wybranie się z dzieckiem do muzeum. W tym roku Muzeum Śląskie organizuje półkolonie, w ramach których dzieci będą mogły zapoznać się z obecną ekspozycją muzeum, oraz wziąć udział w warsztatach na temat ekologii i geografii.

Zabrzańska Sztolnia Luiza oferuje dla najmłodszych Sztolnię z Panem Kleksem czyli zwiedzanie kompleksu Sztolnia Królowa Luiza po trasie tematycznej oraz warsztaty artystyczne. Organizatorzy przewidzieli symboliczne nagrody dla dzieci biorących udział w zadaniach.

Stadion Śląski oferuje zajęcia dla dzieci w wieku 6-16 lat od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-13.00. Wśród atrakcji uczestników czeka wiele aktywności fizycznych, takich jak treningi zumby, czy też krav magi, a także liczne zabawy, warsztaty plastyczne i gry zręcznościowe.

Uniwersytet Rozwoju proponuje ciekawą ofertę dla dzieci z województwa śląskiego. Dzieci do 13. roku życia będą mogły wziąć udział w wielu półkoloniach, takich jak “Szkoła Magii w Hogwarcie”, “Roboty w świecie Minecraft”, Master Cook Junior I”, czy też “Pracownia Mody i Urody w Krainie Lodu”.

 W Chorzowie będzie można spędzić czas w lunaparku Legendia Śląskie. Wśród wielu atrakcji, na które natrafi dziecko, możemy wyróżnić strefy Tea Cups, Legendia Flower, Gaj Urwisów czy też Bazyliszek. 

Dodatkowe zajęcia

Warto zajrzeć do oferty miejskich domów kultury. Bardzo często przygotowują one na okres ferii rozmaite aktywności dla dzieci w godzinach pracy rodziców. Dobrze jest jednak dopasować zakres zajęć do zainteresowań naszego dziecka, aby z chęcią spędzało czas na zajęciach i nie traktowało udziału w nich jako przykrego obowiązku.

A może ferie w rodzinie?

Okres ferii jest świetny, aby zacieśnić więzi rodzinne. Można to zrobić na różne sposoby. Jednym z nich jest wysłanie dziecka do dziadków, aby pod ich opieką spędziło trochę czasu. Takie spotkania będą świetne zarówno dla dziecka, które może sporo się nauczyć od starszego pokolenia, jak i dla dziadków, którzy w świecie pełnym samotności odnajdą trochę uśmiechu najmłodszych.

Gdy jednak nie ma takiej możliwości, dobrym rozwiązaniem by było, aby chociaż wieczory podczas ferii dziecko spędzało z rodzicami. Tutaj opcji jest wiele - od spaceru, przez gry planszowe i rozgrywki karciane aż po wspólne gotowanie i wyjście do kina. Wszystko zależy od zainteresowań domowników.

Trochę aktywności czyli wybierz lodowisko!

Warto rozważyć przywdzianie nart i wykonanie kilku piruetów. Wiele miast oferuje lodowiska. Warto z nich korzystać, bo czas się kończy! W Katowicach pojeździmy w Silesia City Center, w Parku Murckowskim oraz w Spodku. W Bytomiu pojeździmy przy placu Sobieskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji Cleo Vot. Chorzów oferuje dwa lodowiska - jedno przy ul. Katowickiej, drugie przy ul. Filarowej. W Gliwicach lodowisko znajduje się przy ul. Oriona, a w Zabrzu przy ul. Webera w lokalu Śląskie Rancho. Sosnowiec oferuje lodowisko na Stadionie Zimowym przy ul. Zamkowej 4.