Silesion.PL

serwis informacyjny

FAME MMA oficjalnie rozwiązało umowę z Normanem Parke – oświadczenie federacji

FAME MMA oficjalnie rozwiazalo umowe z Normanem Parke oswiadczenie federacji

FAME MMA oficjalnie rozwiazalo umowe z Normanem Parke oswiadczenie federacji

Oświadczenie federacji Fame MMA, zamieszczone na Twitterze: “W odpowiedzi na kolejne nieodpowiedzialne zachowanie oraz złamanie zapisów zawartych w kontrakcie z dniem wczorajszym FAME MMA oficjalnie rozwiązało umowę z Normanem Parke i reprezentującym go Marcinem Prymkiem. Na ten moment nie przewidujemy dalszej współpracy.”

Prezentujemy treść oświadczenia FAME MMA:

“Federacja FAME MMA podjęła decyzję o zakończeniu współpracy zarówno z Normanem Parke jak i reprezentującym go Marcinem Prymkiem.

Umowa zawarta w dniu 20 maja 2022 roku pomiędzy Federacją a zawodnikiem i jego menadżerem, zawierała zapis, na mocy którego Norman Parke otrzymał zgodę od FAME MMA na jedną walkę w organizacji PRIME MMA z konkretnym przeciwnikiem – Pawłem Tyburskim (lub Piotrem Tyburskim w przypadku gdy Pawet Tyburski nie byłby zdolny do walki). Pomimo zawarcia umowy uwzględniającej powyższe warunki, zawodnik podpisał kontrakt na kilka walk z PRIME MMA, naruszając tym samym warunki umowy zawartej z Federacją FAME MMA.

Na ostatniej gali tej organizacji Norman Parke zawalczył z Grzegorzem Szulakowskim – profesjonalnym zawodnikiem MMA, łamiąc tym samym kolejny zapis umowy zawartej z FAME MMA (Federacja wyraziła zgodę wyłącznie na jedną walkę z amatorem freak fighterem – Pawtem Tyburskim).

Zawodnik już w przeszłości zachowywał się nieodpowiedzialnie, czym nadwyrężał zaufanie władz Federacji. Tak było m.in. kiedy Federacja FAME MMA odkupiła od Normana Parke sztabkę złota, którą ten wygrał na gali FAME 10. Po przekazaniu Normanowi Parke środków w wysokości 26.500$ Federacja nigdy nie otrzymała od niego wspomnianej sztabki, ponieważ ta nie była już w jego posiadaniu. Wtedy jednak władze Federacji uznały. że każdy zasługuje na drugą szansę. Czas pokazał, że nie każdy jednak chce z takiej szansy skorzystać. Silesion

Ze względu na wielokrotne łamanie zapisów umowy, celowe zatajanie faktów, wprowadzanie w błąd przedstawicieli FAME MMA zarówno przez Normana Parke, jak i reprezentującego go menadżera – Marcina Prymka, Federacja z dniem 12 lipca 2022 roku, kończy współpracę zarówno z zawodnikiem, jak również z jego menadżerem.

Należy pamiętać, że wszystkie umowy pomiędzy zawodnikami a Federacją mają charakter dwustronny. Każda umowa nakłada na FAME MMA szereg obowiązków wynikających z nawiązania współpracy, a tym samym zabezpiecza interesy zawodnika. Federacja zawsze wywiązuje się ze swoich zobowiązań i tego samego oczekuje od zawodników.”

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024