Czytasz: Fałszywy biznesmen
Chciał wyłudzić pieniądze na otwarcie restauracji.


Tarnogórscy kryminalni zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwo. Mieszkaniec Katowic wyłudził 125 tys. złotych. Oszustowi przedstawiono już zarzut. Na wniosek policjantów i prokuratora, sędzia zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Tarnogórscy policjanci zatrzymali oszusta, który wyłudził znaczną ilość gotówki od 59-latka. Jak ustalili śledczy, pokrzywdzony spotkał się z „biznesmenem”, który zaproponował mu otwarcie restauracji. Od stycznia do lipca bieżącego roku oszust wyłudził od tarnogórzanina aż 125 tys. złotych na rzekomą działalność. O sprawie dowiedział się brat 59-latka, który na co dzień zamieszkuje poza granicami kraju. To on drogą elektroniczną powiadomił policjantów o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę jego brata. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy w toku czynności operacyjnych namierzyli sprawcę.

39-letni katowiczanin zatrzymał się u znajomego w Tarnowskich Górach. Nie spodziewał się, że pod ten adres dotrą policjanci. Kiedy stróże prawa przyjechali na miejsce, oszust usiłował uciec, wyskakując przez okno mieszkania. Po krótkim pościgu został jednak zatrzymany. Wczoraj na wniosek śledczych i prokuratora, sędzia zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

Czytaj więcej