Czytasz: Fałszywą receptą wyłudzała drogie leki

Fałszywą receptą wyłudzała drogie leki

Katowiczanka zatrzymana w Czeladzi. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Policjanci z czeladzkiego komisariatu zatrzymali trzydziestolatkę z Katowic za próbę wyłudzenia leku refundowanego przez NFZ. Bez recepty jego wartość przekraczała 6 tys. zł. Z ważną receptą, zaledwie kilka złotych.

- Kobieta, posługując się sfałszowaną receptą, odwiedziła jedną z aptek w centrum Czeladzi. Farmaceuci, którzy zakwestionowali autentyczność recepty, informację o możliwości wyłudzenia leku otrzymali od prowadzących sprawę stróżów prawa - informuje śląska policja

Policjanci prowadzili śledztwo związane z procederem wyłudzania specjalistycznego leku. Po informacji od policjantów, dotyczącej możliwości wyłudzenia medykamentu na podrobioną, czy zrealizowaną już receptę, przypadek taki zauważyli farmaceuci pracujący w jednej z aptek w centrum Czeladzi. 30-letnia mieszkanka Katowic wpadła w ręce policjantów, gdy ponownie przyszła do apteki po odbiór kolejnej partii leku. Sprawa jest rozwojowa. Jak ustalili śledczy, kobieta może mieć na swoim koncie wyłudzenia specyfiku również w innych aptekach na Śląsku. Za próbę wyłudzenia leku kobiecie grozi teraz nawet 8 lat więzienia.

Czytaj więcej