Czytasz: Fałszowali dokumenty. Zatrzymanych jest kilkanaście osób

Fałszowali dokumenty. Zatrzymanych jest kilkanaście osób

Sześć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie fałszerzy dokumentów aresztował na trzy miesiące Sąd Rejonowy w Opolu.

Sześć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie fałszerzy dokumentów aresztował na trzy miesiące Sąd Rejonowy w Opolu - poinformował PAP w czwartek Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Zdaniem śledczych, aresztowani to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, którą w ubiegłym tygodniu rozbito podczas skoordynowanej akcji na terenie kilku województw, przeprowadzonej z udziałem funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej i Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji we Wrocławiu. 

Podczas operacji zatrzymano 18 osób podejrzanych o udział w podrabianiu dokumentów. Zdaniem śledczych, członkowie grupy potrafili podrobić m.in. dowody osobiste, prawa jazdy, paszporty, dyplomy ukończenia szkół oraz dokumenty służące do legalizacji pobytu cudzoziemców przebywających nielegalnie na terenie Polski - także pochodzących spoza granic Unii Europejskiej. 

Podczas przeszukań znaleziono materiały służące do produkcji fałszywek, gotowe dokumenty i komputer ze specjalistycznym oprogramowaniem, które mogło być wykorzystywane do przestępczego procederu. Zatrzymano przedmioty gotówkę o łącznej wartości ok. 350 tys. zł. Podejrzanym przedstawiono zarzuty fałszowania dokumentów, działanie w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nabywanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Wobec 12 podejrzanych zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Podejrzanym grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.(PAP)

Czytaj więcej