Czytasz: Ewakuacja sklepu IKEA w Katowicach

Ewakuacja sklepu IKEA w Katowicach

W sobotę, chwilę po godzinie 15:00 klienci sklepu IKEA byli ewakuowani.

 

- Chcielibyśmy zdementować informację o rzekomej ewakuacji IKEA Katowice w sobotę, 19 stycznia. Opisana przez czytelniczkę sytuacja nie miała miejsca w IKEA Katowice. Nasz sklep przez cały dzień funkcjonował normalnie, nie było żadnych awarii czujek. Z tego co udało nam się ustalić, ewakuacja dotyczyła sąsiedniego centrum handlowego HOMEPARK Rawa - wyjaśnia Roksana Jurczyk, Kierownik Marketingu IKEA Katowice.

Wcześniej informowaliśmy

Klientów spędzających sobotnie popołudnie w sklepie IKEA w Katowicach spotkała "dodatkowa atrakcja". Po godzinie 15:00 usłyszeli komunikat, że z powodów technicznych trzeba natychmiast opuścić sklep.

Informacja o ewakuacji dotarła do nas od jednej z czytelniczek. Fakt, że klienci musieli opuścić sklep potwierdza katowicka straż pożarna, która na miejsce wysłała dwa zastępy straży pożarnej. 

Na szczęście, po dotarciu służb na miejsce, okazało się, że był to fałszywy alarm. W sklepie doszło jedynie do awarii czujki i to właśnie ta usterka była powodem popołudniowej ewakuacji. Na miejscu sytuacja wróciła już do normy.