Czytasz: Eurowizja 2017: Kasia nie podbiła serc widzów

Eurowizja 2017: Kasia nie podbiła serc widzów

Portugalia świętuje, Kasia Moś na szarym końcu. Zdobywając 64 punkty zajęła 22 miejsce w tegorocznym finale Eurowizji.

Zwycięzcą 62. finału konkursu Eurowizji, który zakończył się w nocy z soboty na niedzielę w Kijowie, został Portugalczyk Salvador Sobral z piosenką "Amar Pelos Dois".

Reprezentantka Polski Kasia Moś, która zaśpiewała piosenkę „Flashlight”, zdobyła 64 punkty i zajęła 22 miejsce.

"Tata miał nie oglądać"

Łatwo nie było. Kasia Moś, reprezentatntka Polski i Śląska, z którego pochodzi, miała aż 25 konkurentów. Wpierała ją rodzina. Ojciec - Marek Moś, dyrektor artystyczny tyskiej orkiestry kameralnej AUKSO i brat Mateusz, z którym na moment pojawiła się na scenie.

Polka w pięknej, półprzeźroczystej białej sukni zaśpiewała jako druga. "Tata Kasi miał tego fragmentu finału nie oglądać. Wszystko było pięknie, panie Marku" - podsumował jej występ Artur Orzech. 

Na szarym końcu 

Okazało się jednak, że utwór "Flashlight" nie przypadł do gustu publiczności jak wszyscy się spodziewali. Na zwycięzcę najczęściej typowany był Włoch - Francesco Gabbani. Faworytami okazali się także reprezentanci Portugalii, Szwecji, Bułgarii i Armenii.

Ostatecznie Kasia Moś zdobywając 64 punkty zajęła 22, czyli piąte od końca miejsce w konkursie. 

Portugalia świętuje, Gospodarz także nisko

Zwycięzca z Portugalii - Sobral uzyskał w głosowaniu jury oraz widzów 758 punktów. Na drugim miejscu znalazł się przedstawiciel Bułgarii Kristian Kostov z 615 punktami, a na trzecim grupa Sunstroke Project z Mołdawii, która zebrała 374 punkty. Gospodarz, czyli Ukraina, reprezentowana przez zespół O.Torvald, znalazła się na 24 miejscu.

O zwycięstwo w konkursie Eurowizji ubiegali się przedstawiciele 26 krajów. Konkurs odbył się w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym.

Eurowizja w cieniu ataku

Gościem honorowym finału miał być prezydent Ukrainy Petro Poroszenko z małżonką. Jednak w ostatniej chwili odwołał swoją obecność ze względu na ostrzał miasta Awdijiwka w obwodzie donieckim.

W sobotnim ataku artyleryjskim, dokonanym przez prorosyjskich separatystów, zginęły tam cztery osoby cywilne a jedna została ciężko ranna.

62. konkurs Eurowizji odbywał się na Ukrainie, gdyż zwyciężczynią jego ostatniej edycji, która była organizowana w Sztokholmie, została ukraińska piosenkarka pochodzenia tatarskiego Dżamala (Jamala).

Czytaj więcej