Czytasz: Europejski Parlament Młodzieży w Katowicach już jutro

Europejski Parlament Młodzieży w Katowicach już jutro

Na konferencję zjedzie się ponad setka młodych Europejczyków

W sobotę odbędzie się Jednodniowa Sesja Europejskiego Parlamentu Młodzieży pod tytułem „Katowice 2017 – DAY of EYP Poland”. Sesja zgromadzić ma ponad 100 młodych Polaków i Europejczyków, dając im szansę do dyskusji na tematy polityczne związane z Unią Europejską.

Motywem przewodnim tegorocznej konferencji są Prawa Człowieka, gdyż sesja poprzedzać będzie Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, który obchodzony jest 10 grudnia. Podczas tej sesji uczestnicy zmierzą się między innymi z tematami prywatności w sieci, wiarygodności mediów czy poczuciem bezpieczeństwa obywateli Unii. Zwieńczeniem tej pracy są rezolucje wzorowane na prawnych dokumentach UE, cała konferencja odbywa się w języku angielskim.

Wydarzenie odbędzie się w III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach w godzinach od 8 do 15 i gmachu Sejmu Śląskiego w godzinach od 16 do 20.

Impreza została objęta patronatem honorowym m.in. przez prezydenta miasta Katowice, marszałka województwa śląskiego, rzecznika praw obywatelskich, Amnesty International, europosła Jana Olbrychta, Marka Plurę i Jerzego Buzka oraz senatora RP Andrzeja Misiołka.

Czytaj więcej