Czytasz: Korporacje szukają innowacji. Start-upy rozwoju

Korporacje szukają innowacji. Start-upy rozwoju

01:29
Rusza 3. edycja European Start-up Days. Mikser młodości, doświadczenia, innowacji i rozwoju.

Rozwój gospodarczy regionu możliwy jest dzięki wykorzystaniu jego potencjału oraz stwarzania kolejnych możliwości. Właśnie tym ma być trzecia edycja European Start-up Days. Impreza towarzysząca Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu ma jeszcze ściślej łączyć biznesmenów z dużym kapitałem i doświadczeniem z przedsiębiorcami, których przewagą jest innowacyjny pomysł na wykorzystanie nowych technologii. 

- Projekt dla tego młodego biznesu (…) to bardzo dobry mikser tego dojrzałego biznesu obecnego na Europejskim Kongresie Gospodarczym z młodymi przedsiębiorcami. Ci, - używając języka sportowego - żeby wejść do tej ekstraklasy potrzebują środków finansowych na to, żeby rozwijać swoje pomysły. Myślę, że to jest możliwe do realizacji poprzez wspólnie przenikający się kapitał: ludzi, finansów, doświadczenia i młodości - mówi prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Podczas imprezy zaprezentuje się setka najlepszych start-upów, wyłonionych w konkursie Start-up Challenge spośród blisko dwustu zgłoszeń. Autorzy osiemnastu najlepszych pomysłów wystąpią nie tylko na scenach prezentacyjnych European Start-up Days, ale również Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

- Korporacje szukają innowacji, a start-upy możliwości rozwoju. European Start-up Days to doskonała platforma wymiany myśli i doświadczeń, ale też wielka szansa dla kiełkujących idei oraz autorów najlepszych pomysłów na zaprezentowanie się biznesowemu światu i rozwinięcie skrzydeł pod okiem dużych firm z kapitałem - mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

Podobnie, jak główny kongres, tak i dni młodych przedsiębiorców odbywają się po raz pierwszy w sercu dwumilionowej metropolii.

- Nie tylko miasto Katowice się ciekawie rozwija, ale także inne miasta. To, że postrzegamy ten obszar metropolii jako rejon proinwestycyjny cały czas zwiększający swój potencjał to zasługa wielu ludzi - mówi Marcin Krupa - To zupełnie inny potencjał, zupełnie inna wizja rozwoju; taka, która będzie łączyć te wszystkie 41 gmin. Mam nadzieję, że będziemy korzystali z wszystkich uwag i wniosków, które będą płynęły z obrad kongresowych.

Gościem specjalnym 3. edycji European Start-up Days będzie Andrus Ansip, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, komisarz ds. jednolitego rynku cyfrowego, premier Estonii w latach 2005-2013, współtwórca estońskiego „cudu informatyczno-cyfrowego”. Podczas dziesięciu lat jego urzędowania kraj dokonał bezprecedensowego, jeśli chodzi o skalę i dynamikę, postępu w dziedzinie informatyzacji, zyskując miano „E-stonii”.

Czytaj więcej