Czytasz: Eurojackpot w Polsce. Dziś wyniki!
Od soboty każdy pełnoletni mieszkaniec naszego kraju może wziąć udział w europejskiej grze liczbowej. Dziś dowiemy się, kto wygrał.

Długo wyczekiwana zabawa, w końcu pojawiła się na polskim rynku. W sobotę (9 września) pierwsze kupony trafiły do sprzedaży. Od tej chwili można obstawiać swoje numery w grze. 

Już dziś (15 września) odbędzie się pierwsze w Polsce losowanie. Jak zapowiadają organizatorzy, do wygrania jest ponad 300 milionów złotych.

Zgodnie z zasadami gry, losowania Eurojackpot odbywają się w każdy piątek między godziną 20 a 21. Przeprowadza je fińska loteria Veikkaus Oy. Wszystkie losowania będą retransmitowane na stronie www.lotto.pl. 

Jak zagrać w EuroJackpot?

Pojedynczy kupon EuroJackpot składa się  z pól z liczbami, które należy zaznaczyć. Gra składa się z dwóch etapów. Najpierw wybieramy 5 liczb z puli 50 do wyboru. A potem 2 kolejne liczby z puli dodatkowych 10 liczb (dodatkowe liczby noszą nazwę „Euronumery”). Dopiero poprawne wytypowanie wszystkich siedmiu liczb (5 „zwykłych” + 2 Euronumery) gwarantuje wygranie kolosalnej nagrody I stopnia.  

EuroJackpot – ile można wygrać?

Minimalna kwota głównej wygranej w EuroJackpot wynosi 10 milionów euro, czyli ponad 42 miliony złotych. Natomiast najwyższa możliwa wygrana równa jest aż 90 milionów euro, co daje ok. 380 milionów złotych.

EUROJACKPOT - WYGRANE. GDZIE ODEBRAĆ?

Wygrane poniżej 2280 zł można odebrać w punktach Lotto. W kasach Oddziałów Totalizatora Sportowego można natomiast odebrać wygrane w każdej wysokości. Totalizator podkreśla, że wypłaca wygrane wyłącznie z kuponów wydanych w punktach Lotto na terenie Polski. Wygrane równe i wyższe niż 10 mln euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w złotówkach.

źródło: www.eurojackpot.org

Czytaj więcej