Czytasz: Escape room jak chatka św. Mikołaja? To możliwe!

Escape room jak chatka św. Mikołaja? To możliwe!

Tegoroczne święta w Galerii Jurajskiej będą nietypowe. Obok tradycyjnego spotkania ze św. Mikołajem, znaleźć będzie można tam także świąteczny escape room.

Z zabawy w nim będzie mógł skorzystać każdy, kto od 2 do 10 grudnia odwiedzi galerię i da się zamknąć w tajemniczym pomieszczeniu.

Escape room jak chatka Mikołaja

Escape room’y, czyli pokoje pełne zagadek, z których należy się na czas wydostać, zyskują na popularności w całej Polsce. Dzięki nim można wcielić się m.in. w detektywa, włamywacza lub szpiega rozwiązującego tonę łamigłówek i tajemnic zadanych przez pomysłodawców pokoju. 

Teraz z takiej gry będzie można skorzystać także w Częstochowie. Już 2 grudnia w Galerii Jurajskiej otwarty zostanie jedyny w regionie escape room wypełniony zagadkami związanymi ze świętami. Pomieszczenie wzorowane będzie na chatce św. Mikołaja.

Na wydostanie się z pokoju uczestnicy gry będą mieli zaledwie 20 minut. W tym czasie będą musieli rozwiązać kilkanaście zadań przygotowanych przez… św. Mikołaja. Do pokonania będą m.in. szyfry, łamigłówki i zamki pozwalające przejść dalej w grze. 

- Escape room został specjalnie dla nas zaprojektowany. Znajdziemy w nim ukryte w różnych miejscach zagadki, które rozwiązać będą w stanie tylko osoby, które naprawdę wkręcą się w świąteczny klimat. Będzie to trudne zadanie, ale jednocześnie niezła zabawa – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, marketing manager Galerii Jurajskiej. 

Z zabawy i gry w escape room’ie skorzystać może każdy. Jest ona bezpłatna. Organizatorzy namawiają, aby planując zabawę zebrać się w grupie maksymalnie 4 osobowej. – W wydostaniu się z escape room’u będzie potrzebna pomoc, zarówno we wnętrzu pokoju, jak również na zewnątrz, skąd uczestnicy zabawy dostawać będą wskazówki. Sugerujemy więc zabawę w gronie przyjaciół lub rodziny – mówi. Escape room dostępny będzie w Galerii Jurajskiej do 10 listopada. Odwiedzać będzie go można w godzinach od 10 do 20.

Spotkanie z Mikołajem i pomoc Hospicjum

Ale to nie jedyna atrakcja świąteczna jaka w tym czasie obecna będzie w Galerii Jurajskiej. Na początku grudnia aż 3 razy będzie można spotkać się ze świętym Mikołajem. Ten w galerii obecny będzie 2 i 3 grudnia w godz. od 14 do 20 oraz 6 grudnia w godz. od 15 do 21. 

Każdy, kto w te dni zjawi się na spotkanie z nim otrzyma łakocie, będzie mógł także zapozować do pamiątkowego selfie – zapowiadają organizatorzy. Spotkaniom z Mikołajem towarzyszyć będą także gry i zabawy, w tym warsztaty z ozdabiania bombek. Stworzone w galerii dekoracje każdy będzie mógł zabrać ze sobą do domu i zawiesić na choince. 

Z kolei 3 grudnia w galerii będzie można spotkać wolontariuszy z Hospicjum przy ul. Krakowskiej 45 w Częstochowie. Wolontariusze sprzedawać będą kalendarz-cegiełkę, z którego dochód trafi na pomoc dla podopiecznych placówki oraz utrzymanie ośrodka. Akcji będzie towarzyszyć wystawa zdjęć z kalendarza. 

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku inicjatywę hospicjum wsparły znane osoby m.in. ze świata muzyki, kina i sportu. Na stronach kalendarza na 2018 rok pojawili się: Kinga Rusin, Magdalena Lamparska, Kamila Szczawińska, Sonia Bohosiewicz, duet Paprocki i Brzozowski, Magdalena Antosiewicz, Iza Kita, Kamil Bednarek, Ewa Farna, Irek Bieleninik oraz zespoły Pectus i Electric Girls.

Czytaj więcej