Czytasz: Emocjonujące derby w Katowicach

Emocjonujące derby w Katowicach

Ruch Chorzów wygrywa z GKS Katowice 2:1.

Ruch Chorzów prowadził od ósmej minuty, kiedy Vilim Posinković pokonał Sebastiana Nowaka i otworzył wynik spotkania. Wynik podwyższył Michał Walski pół godziny później. Pierwsza połowa mogła zakończyć się wynikiem 1-2, ale katowiczanie pomimo kilku „stuprocentowych sytuacji” nie zdołali trafić do bramki Niebieskich. To udało się dopiero w 72. minucie. Armin Cerimagić po dryblingu w polu karnym pokonał bramkarza Ruchu Chorzów.

Do zaskakującej sytuacji doszło w 78. minucie spotkania. Kiedy piłkarze GKS-u zdobywali przewagę na boiksu, kibice odpalili race a sędzia przerwał mecz na 5 minut. Po wymuszonej przerwie chorzowianie bronili się skuteczniej. Do regulaminowego czasu gry doliczono aż 9 minut, ale pomimo wyraźnej przewagi w drugiej połowie, nie udało się katowiczanom zremisować. GKS nie przegrał z Ruchem Chorzów u siebie od sezonu 1998/1999.

Po odpaleniu rac przez kibiców GKS Katowice spotkanie przerwano na 5 minut

Na starcie śląskich obu drużyn kibice czekali czternaście lat. Tym razem na trybunach zabrakło kibiców Niebieskich. Za przerwanie meczu z Górnikiem Łęczna, rzucanie rac i starcie z policją w czasie pożegnalnego spotkania z Ekstraklasą, PZPN nałożył zakaz wyjazdów zorganizowanych grup kibiców Ruchu do końca roku. O 15:00 zebrali się jednak przed stadionem Ruchu Chorzów i zagrzewali swój zespół do walki. Na Cichej także przywitają zwycięzców.