Komentarz

Emocje zamiast wiat

00:51

Mieli je wymienić latem, a wymieniają dopiero teraz. Wiaty w Sosnowcu. Na 17 miejskich przystankach pasażerowie czekają pod chmurką. Nie trudno sobie wyobrazić emocje ludzi, kiedy leje i jest zimno.

- Mam tego dość – nie przebiera w słowach pani Dagmara, mieszkanka sosnowieckiego osiedla Wanda. Przystanek autobusowy przy ul. Andersa wciąż nie ma wiaty. I długo jeszcze mieć jej nie będzie. Według harmonogramu nowe wiaty pojawią się tu dopiero 21 października. - To niedorzeczne, żeby o takich sprawach nie pomyśleć wcześniej. Urząd miasta sam skazuje się na żale mieszkańców – mówi kobieta i mocniej naciąga na siebie puchową kurtkę.

Dlaczego nie latem?

Pasażerowie marzną też na m.in. na przystanku przy cmentarzu na Dańdówce, przy sosnowieckim rondzie Ludwik, pogońskim Klubie Kiepury i ul. Kościelnej. Łącznie na 17 przystankach tramwajowych i autobusowych. Większość pasażerów powtarza jedno: - Dlaczego teraz? - Takie inwestycje robi się z latem, kiedy człowiek nie musi chować się przed deszczem ani wiatrem – sugeruje starszy pan, który czeka na autobus przy ul. Kościelnej. Dodaje, że kilka dni temu do pracy jechał przemoczony do suchej nitki. - Uciekł mi autobus i ponad 20 minut stałem na tych ziąbie i deszczu – mówi mężczyzna.

Szyki popsuły procedury

Co ciekawe sosnowiecki urząd miasta, akcję wymiany ponad 50 wiat przystankowych ogłaszał już w lutym tego roku. Wtedy to przetarg wygrała warszawska firma AMS. - Dzięki takiej umowie wymiana wiat nic nas nie kosztuje. Firma będzie mogła umieszczać na przystankach reklamy, w zamian za to postawi nowe wiaty – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sosnowcu. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że AMS nie zaczął – jak było w planach – wymieniać wiaty latem. - Procedury się przedłużyły. Umowę podpisaliśmy później, stąd opóźnienia. Większość wiat gotowa będzie do końca września – mówił kilkanaście dni temu Łysy. Dziś już wiadomo, że opóźnienia będą większe. Zwłaszcza na przystanku „Dębowa Góra, Zakopiańska”, gdzie nowa wiata pojawić ma się dopiero 26 października.

Napisz do autora m.nykiel@silesion.pl
Zmiana kategorii na: Video