Czytasz: Emocje sięgały zenitu! Jedziemy do Rosji!

Emocje sięgały zenitu! Jedziemy do Rosji!

Udało się! Dzisiaj Polska nie położy się spać! Nasza reprezentacja zagra w przyszłym roku w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w Rosji.

Mecz Polaków z Czarnogórcami oglądaliśmy z wypiekami na twarzy. Po zwycięstwie z Armenią wystarczył nam remis, byśmy mogli w przyszłym roku zagrać na Mistrzostwach Świata w Rosji. Pełen emocji mecz z Czarnogórą, zakończony wynikiem 4:2, przerósł wszelkie oczekiwania.


Po golach Mączyńskiego i Grosickiego, Czarnogórcy wyrównali wynik strzelonymi dwiema bramkami. Trzeciego gola dla naszych strzelił Lewandowski, a chwilę później pogubieni Czarnogórcy trafili bramkę samobójczą. Wynik dał kibicom wielką radość, a piłkarzom otworzył drogę na Mundial w Rosji. I to z pierwszego miejsca! 

ZACZĘŁO SIĘ ROK TEMU


Walkę o Mundial zaczęliśmy ponad rok temu zdobyciem jednego punktu. 4 września 2016 roku zremisowaliśmy z Kazachstanem. Z Danią, Armenią i Rumunią rozegraliśmy pierwsze mecze jeszcze w zeszłym roku. Z ostatnią drużyną z naszej grupy spotkaliśmy się w marcu. Czarnogórę pokonaliśmy wtedy 2:1.

Kibice zapamiętają mecz z Ormianami, którym strzeliliśmy sześć goli.


Robert Lewandowski trafił hat tricka i został najlepszym strzelcem w historii piłkarskiej reprezentacji Polski, zostawiając w tyle Włodziemirza Lubańskiego z jego 49 golami. Lewandowski ma już na koncie 51 bramek. W niedzielnym meczu z Czarnogórcami Lewy trafił gola i przekroczył magiczną liczbę 50 goli strzelonych w reprezentacji Polski. 16 z nich zdobył przy okazji eliminacji do Mundialu 2018.

JAK POLSKA DOSZŁA DO MUNDIALU?


Żeby znaleźć się w fazie grupowej Mistrzostw Świata, Polacy rozegrali 10 meczy i zdobyli 25 punktów. Zaliczyli 8 zwycięstw, 1 remis i 1 porażkę.


Z tym świetnym wynikiem trafiamy do fazy grupowej przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Rosji, które rozpoczną się 14 czerwca 2018 roku w Moskwie.

 

Czytaj więcej