Czytasz: Emocje, rywalizacja i dużo pływania. Jutro wyjątkowe regaty

Emocje, rywalizacja i dużo pływania. Jutro wyjątkowe regaty

Formuła ligi jest łatwa i dostępna dla wszystkich.

13 maja na Zalewie Rybnickim rusza kolejny sezon żeglarskich rozgrywek ligowych. To kontynuacja projektu cyklicznych żeglarskich rozgrywek w formie ligi. Podobne projekty organizowane są od kilku lat również w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów regatowych dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach.

Formuła ligi jest łatwa i dostępna dla wszystkich a doskonałą zabawę i dużą dawkę adrenaliny zapewniają szybkie i sprawne jachty oraz krótkie intensywne wyścigi.

Zdjęcia: Gwidon Libera, MT Partners

Planowanych jest rozegranie 4 rund od 13 maja do 17 czerwca. Zgłosiło się 6 załóg:
- Śląski Yacht Club Gliwice
- Inżbud Rybnik
- Ecol Rybnik
- Aspekt Bytom
- ATH Bielsko Biała
- Wasko Gliwice

Regaty odbędą się na Zalewie Rybnickim, start o godz. 11 w niedzielę. Bazą regat jest Hotel i Restauracja Stodoły. Zawodnicy dostaną do dyspozycji jednakowe, monotypowe jachty regatowe Skippi 650, przygotowane i serwisowane na miejscu przez obsługę techniczną. W każdej rundzie zaplanowanych jest od 6 do 12 wyścigów. Zwycięży ta załoga, która po 4 rundach będzie miała najwięcej punktów.

- Gwarantujemy dużo pływania, super rywalizację i emocje oraz doskonałą okazję do zdobycia nowych umiejętności. Praktycznie potrzeba tylko zgromadzić minimum 3 osoby załogi, zgłosić się i przyjechać na przystań. Jachty i cała organizacja jest przez nas zapewniana. Ponadto w ramach Ligi organizujemy wykład i treningi dla chętnych załóg. Prościej, aby wziąć udział w regatach na sportowych jachtach jeszcze nie było – zaprasza Maciej Cylupa, organizator Śląskiej Ligi Regatowej.

 Warto wspomnieć, że bliźniacza, szczecińska edycja ligi rozpoczyna się w ostatni weekend maja regatami na jeziorze Dąbie.

Czytaj więcej