Czytasz: Elon Musk usunął Facebooka

Elon Musk usunął Facebooka

Akcja #DeleteFacebook ma coraz większy zasięg.

Giganci usuwają swoje profile z Facebooka. Burza rozpętała się po ujawnieniu afery z udostępnieniem danych blisko 50 mln użytkowników tego najpopularniejszego portalu społeczniościowego firmie Cambridge Analytica. Mark Zuckerberg przeprosił, ale dla Elona Muska i Briana Actona to za mało.

Kim jest Acton? 

Brian Acton to współtwórca przejętego przez Facebooka komunikatora Whats-App. Na Twitterze wezwał do usuwania kont portalu Zuckerberga. Elon Musk szybko dołączył do akcji #DeleteFacebook. Południowoafrykański przedsiębiorca i filantrop oraz Dyrektor Generalny zarządził usunięcia facebookowych profili swoich firm.

Przeczytaj równieżMARK ZUCKERBERG PRZEPRASZA!

Z facebooka zniknęły profile SpaceX, Tesli i osobisty Elona Muska. Sama strona SpaceX przed usunięciem miała blisko 2,6 miliona obserwujących.

 

Akcja #DeleteFacebook związana jest z ostatnimi wydarzeniami dotyczącymi wycieku danych użytkowników Facebooka. Jak ujawnili dziennikarze "Guardiana",  Aleksander Kogan miał stworzyć aplikacje, która wydobyła dane wrażliwe blisko 50 mln osób. Te przekazał firmie doradczej Cambridge Analytica (CA), która - jak zarzucają jej krytycy - wykorzystywała je m.in. próbując wpłynąć na wyniki wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku.

Od czasu ujawnienia skandalu wartość akcji Facebooka na giełdzie spadła o ponad 50 miliardów dolarów.

Czytaj więcej