Silesion.PL

serwis informacyjny

Ełkaesiacy ambasadorami akcji Run for Help

Elkaesiacy ambasadorami akcji Run for Help

Elkaesiacy ambasadorami akcji Run for Help

Trener ŁKS-u Kazimierz Moskal i obrońca lidera Fortuna 1 Ligi Adam Marciniak zostali ambasadorami biegu Run For Help, którego celem jest sfinansowanie terapii dzieci cierpiących na depresję z powodu traumatycznych doświadczeń. Was również gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji Fundacji Słonie na Balkonie.

O tym, że biegać lubimy nie tylko, kiedy na boisku są do wybiegania ligowe punkty, przekonali się ełkaesiacy niedawno, przy okazji naszego biegu treningowego z trenerem Kazimierzem Moskalem. Teraz biegniemy dalej i nie zamierzamy się zatrzymywać, bo na mecie czeka szansa na pomoc dla dzieci potrzebujących wsparcia. Ełkaesiacy – trener Kazimierz Moskal i piłkarz Adam Marciniak – zostali właśnie ambasadorami biegu Run For Help, inicjatywy organizowanej przez Fundację Słonie na Balkonie.

Celem Run For Help jest sfinansowanie terapii dzieci cierpiących na depresję z powodu trudnych doświadczeń. Każdy z uczestników wpłaca w ramach rejestracji minimum 50 zł, a całość zebranych pieniędzy zostaje przeznaczona na psychoterapię dzieci po traumie w Fundacji Słonie na Balkonie – obecnie pod jej stałą opieką znajduje się 459 dzieci, a w kolejce jest 40 kolejnych dzieci, które potrzebują pomocy.

Pierwsze edycje Run for Help to kwota 300 523 zł, która zabezpieczyła roczną pomoc terapeutyczna dla 62 dzieci będących ofiarami przestępstw. To ponad 2976 godzin pracy psychologów i psychiatrów. Fundacja Słonie na Balkonie otacza opieką ponad trzysta dzieci w skali roku. Niezmiennie wpisowe za udział w biegu to dla naszych podopiecznych kawałek zdrowia psychicznego i nadziei na szczęśliwsze jutro. Całość zebranych pieniędzy przeznaczymy na psychoterapię dzieci po traumie w Fundacji – wyjaśnia Michał Żak z łódzkiej fundacji.

Na co dzień rywalizujemy na boisku o punkty. Jeden wygrywa, drugi przegrywa, jak to w sporcie. Tutaj wygrają wszyscy, a przede wszystkim dzieci, więc biegamy – mówi trener Kazimierz Moskal, a Adam Marciniak dodaje: – Czasami, żeby pomóc wystarczy odrobina chęci i wysiłku. One naprawdę wiele potrafią zmienić.

Zasady biegu Run For Help są proste:

  • Zapisujesz się na bieg (TUTAJ) wybierając odpowiedni dystans (np. 3, 10 lub 21 km)
  • Wnosisz opłatę startową w wysokości minimum 50 zł . Cała kwota, którą wpłacasz jest przeznaczona na pomoc dzieciom po traumie
  • Realizujesz go w dowolnym miejscu na świecie, w wyznaczonym przedziale czasowym (ta edycja Run for Help trwa do 9 kwietnia 2023)
  • Po pokonaniu wybranego dystansu przesyłasz na adres: pomagam@slonienabalkonie.pl ślad GPX zapisany przez urządzenie rejestrujące czas i odległość lub zrzut z ekranu aplikacji treningowej
  • Otrzymujesz pamiątkowy medal pocztą, a Twój rezultat organizatorzy zapisują w tabeli wyników biegu

Dołącz do ełkaesiaków, zarejestruj się na stronie www.runforhelp.pl, gdzie w każdej chwili możesz sprawdzić ile kilometrów przebiegłeś i jaką kwotą wsparłeś dzieci z Fundacji Słonie na Balkonie. Na uczestników czekają pamiątkowe medale i przede wszystkim wdzięczność kilkuset dzieci.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024