Czytasz: Amputacja niewykluczona. Urubko: widziałem gorsze przypadki [VIDEO]

Amputacja niewykluczona. Urubko: widziałem gorsze przypadki [VIDEO]

Co z himalaistką Elisabeth Revol?

Akcja ratunkowa na Nanga Parbat została zakończona, Francuzka Elisabeth Revol została uratowana. - Ratownicy czują się dobrze, są w Skardu i po poprawie pogody dołączą do wyprawy na K2 - poinformował Krzysztof Wielicki, kierownik Narodowej Zimowej Wyprawy na K2. - Akcja (na Nanga Parbat - przyp. red.) nie ma żadnego wpływu na przebieg wyprawy na K2 - dodał.

Oto chwila odnalezienia Francuzki. Jest nagranie wideo! [AKTUALIZACJA]

Jaki jest stan zdrowia Elisabeth Revol?

Obrażenia, jakich doznała himalaistka Elisabeth Revol można zobaczyć oglądając reportaż francuskiej telewizji France 3. Są poważne, to obrażenia czwartego stopnia (u stóp), nieco lżejsze są obrażenia dłoni Elisabeth Revol. Czy przekreślą jej karierę?

Francuzka trafiła do szpitala w Islamabadzie. W trakcie wideokonferencji zdiagnozował jej obrażenia specjalista w dziedzinie medycyny górskiej Emmanuel Cauchy. Francuz nie wyklucza amputacji. - To wyścig z czasem, jeśli chcemy uniknąć amputacji - powiedział.

Adam Bielecki, bohater z Nanga Parbat i jego wzruszające słowa

Denis Urubko, który ratował Elisabeth Revol na Nanga Parbat uważa z kolei, że himalaistka już za rok wróci w góry. - Widziałem znacznie gorsze przypadki. Wydaje mi się, że jak najbardziej jest możliwe, że obędzie się bez poważnych operacji - powiedział Urubko w rozmowie z serwisem desnivel.com.

Elisabeth Revol ma odmrożenia czwartego stopnia  

 

fot. YouTube / France 3 Auvergne-Rhône-Alpes

Czytaj więcej