Czytasz: Eliminacje Euro2020: Polska liderem w grupie

Eliminacje Euro2020: Polska liderem w grupie

Po dwóch meczach eliminacyjnych, Polska z kompletem punktów.

Polska reprezentacja wygrywa z Łotwą 2:0. Na listę strzelców wpisali się Robert Lewandowski i Kamil Glik. Starcie z Łotwą w Warszawie było drugim spotkaniem reprezentacji w ramach eliminacji do Euro 2020. Dzięki dwóm zwycięstwom, biało-czerwoni z kompletem punktów prowadzą w grupie G. Drugie miejsce zajmuje reprezentacja Izraela.

Walkę o awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy polscy piłkarze rozpoczęli w czwartek. Wtedy zwycięstwo zapewnił Polakom gol Krzysztofa Piątka. Przed drugim meczem w eliminacjach pojawiły się jednak niepokojące informacje o kłopotach zdrowotnych w drużynie. Trener Jerzy Brzęczek nazwał je "małą epidemią". Infekcja wyeliminowała z gry Jana Bednarka i Bartosza Bereszyńskiego. Kolejny mecz elminacji 7 czerwca z Macedonią i trzy dni później z Izraelem.

Finał Euro 2020 rozegrany zostanie w Londynie, ale gospodarzami będą miasta w Europie i w Azji. Łącznie 12 miast będzie gościć najlepszych piłkarzy Europy. Nikt nie będzie miał gwarancji udziału w turnieju. O awans będzie walczyć 55 reprezentacji narodowych. W Euro 2020 zagrają 24 drużyny.

Polska walczy o awans w grupie G. Jej pierwszym rywalem została Austria. W grupie nasi piłkarze spotkają się także z reprezentacjami Izraela, Słowenii, Macedonii i Łotwy.