Czytasz: Elektroniczny analizator w komendzie

Elektroniczny analizator w komendzie

Mikołowska jednostka policji została wyposażona w nowe urządzenie do wykrywania obecności środków narkotycznych u osób.

Sprzęt szczególne zastosowanie ma mieć w pracy policjantów drogówki, aby ci, podczas codziennej służby, mogli uniemożliwić kierowanie pojazdami osobom będącym pod wpływem narkotyków.

Dzisiaj w mikołowskiej komendzie odbyło się szkolenie, adresowane do policjantów drogówki z zakresu obsługi "DrugRead'a". Jest to nowy, optyczno-elektroniczny czytnik do analizy i dokumentacji wyników badań przeprowadzonych testem Typu DrugWipe. Ma on za zadanie identyfikację obecności narkotyków w organizmie, między innymi u kierujących pojazdami. Zaletą sprzętu jest mobilność, dzięki czemu można używać go praktycznie wszędzie.

"DrugRead" ma za zadanie wykrywanie między innymi takich środków, jak: THC, amfetamina, benzodiazepina, kokaina i opiaty. Jest szybki i łatwy w użyciu. Dzięki nowemu nabytkowi, mundurowi skuteczniej będą mogli walczyć z kierującymi pod wpływem narkotyków.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego jest równoznaczne z kierowaniem w stanie nietrzeźwości, a co za tym idzie - konsekwencje prawne są takie same! Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości lub odurzenia grozi do 2 lat więzienia.