Czytasz: Ekstremalne ewolucje na śniegu

Ekstremalne ewolucje na śniegu

Zawodnicy wysoko ustawili sobie poprzeczkę. Snowboardziści podczas drugiego dnia SnowFest Festiwal 2017 wykonywali ekstremalne ewolucje.

W rywalizacji snowboardzistów pojawiło się sześć teamów. Polskę reprezentował najmłodszy z utalentowanych braci Wolaków – Kuba, zafascynowany snowboardem i wakeskatem Kuba Skrzypkowski oraz Nikodem Frańczak, ekspert od jibbingu i skoczni.

Naszych południowych sąsiadów reprezentowali Martin Mikyska, który dopiero co wrócił z zawodów w Kazachstanie z dwoma medalami (w kategoriach slopestyle i big air) oraz snowboardzista i surfer Jan Necas. Ze Słowacji przyjechali Milan Purdes, prawdziwa legenda słowackiego snowboardingu, który na desce jeździ od 24 lat oraz Lukas Droppa.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z drugiego dnia ZAWODÓW snowfest festiwal 2017

Nie zabrakło również zawodników z Wielkiej Brytanii. Na skoczni Skalite pojawił się były członek kadry narodowej Sam Turnbull, Lewis Courtier – Jones, który na desce jeździ od 3 roku życia, a od 10 reprezentuje Wielką Brytanię w kadrze narodowej. Ma na koncie liczne nagrody, m.in. 1 miejsce w zawodach World Rookie Halfpipe Champs w 2012 roku, a także udział w Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży. Brytyjską drużynę zamyka Matt Corey, który jest prawdziwie wszechstronnym riderem i równie dobrze czuje się na snowboardzie, deskorolce, wakeboardzie i na motorze. Poza tym śpiewa w kapeli punkowej.

Gwiazdy Snowfest 2017: GOORAL, ŁĄKI ŁAN ORAZ NERO

Podczas drugiego dnia zawodów na dużej scenie zagrali m.in. Gooral, Łąki Łan oraz Nero - największa gwiazda SnowFest Festiwal 2017. Londyńczycy, zdobywcy nagrody Grammy, wystąpili w Polsce po raz pierwszy. Zespół tworzą producenci Daniel Stephens, Joe Ray oraz wokalistka Alana Watson. Mają na koncie dwa doskonałe albumy studyjne, które szturmem wzięły światowe listy przebojów. Ich debiutancki krążek “Welcome Reality” przez wiele tygodni nie schodził z pierwszego miejsca UK Album Chart, a ubiegłoroczna płyta Beetween II Worlds zdobyła pierwsze miejsce na liście Billboard Magazine.

obejrzyj GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU TEN TYP MES Z PIERWSZEGO DNIA SNOWFEST.

Czytaj więcej