Czytasz: Ekstremalna Droga Krzyżowa 2019: Nocą i w samotności przejdą 40 kilometrów

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2019: Nocą i w samotności przejdą 40 kilometrów

Samotność, ciemność, wymagająca trasa – uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej pokonają w taki sposób ponad 40 kilometrów.

Ekstremalna Droga Krzyżowa. Na czym polega?

Ekstremalna Droga Krzyżowa polega na pokonaniu wybranej, ponad 40-kilometrowej trasy w nocy, w samotności, zmagając z własnymi słabościami. 

– W wydarzeniu biorą udział zarówno wierzący, jak i niewierzący. Ci pierwsi – by zbliżać się do Boga. Ci drudzy – by stanąć twarzą w twarz z własnymi lękami, niedoskonałościami i tym słabszym „ja”. Dla jednych i drugich to wyjątkowe doświadczenie, które zmienia życie: po tym ekstremalnym wyzwaniu człowiek jest obolały i bezwładny. Ale coś się zmieniło. Podjął wyzwanie i wygrał. I chce więcej. – tłumaczą organizatorzy.

Rok temu wydarzenie zgromadziło ponad kilkadziesiąt tysięcy ludzi. W tym roku organizatorzy szacują, że wyzwanie podejmie nawet 100 000 osób, którzy w całej Polsce i kilku państwach na świecie wyruszą na kilkaset różnych tras. W Ekstremalnej Drodze Krzyżowej 2019 bierze udział 25 krajów, tworząc 844 tras.

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2019 Katowice [TRASA]

Jednym z miast biorących udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej są Katowice.

– Nasza Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się na trzech trasach: Katowice - Oświęcim (44km), Katowice - Rudy (53km) oraz Katowice - Leśniów (68km). Wyruszymy w nocy z 29 na 30 marca. Rozpoczniemy wydarzenie w Parafii Przemienia Pańskiego w Katowicach. – tłumaczą organizatorzy katowickiej EDK.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to pomysł księdza Jacka Wiosny Stryczka oraz mężczyzn z Męskiej Strony Rzeczywistości. Odbywa się od 2009 roku w wielu miejscach w Polsce, a także w Europie. Pierwszą taką śląską trasę śmiałkowie przeszli w 2016 roku. Wiodła z Katowic do Oświęcimia (48km).

– Od tego momentu EDK Katowice stało się stałym punktem w kalendarzu parafii i za każdym razem gromadzi coraz więcej uczestników. – mówią przedstawiciele archidiecezji katowickiej.

 Więcej szczegółów dotyczących katowickiej EDK znajdziecie na Facebooku.