Czytasz: Ekstraklasa futsalu zdominowana przez naszych!

Ekstraklasa futsalu zdominowana przez naszych!

Drużyny z Bielska-Białej, Gliwic, Chorzowa oraz Katowic okupują tabelę Ekstraklasy.
Na zdjęciu: Clearex Chorzów

Bez wątpienia ten sezon rozgrywek futsalu w ramach Ekstraklasy należy do naszych. Cztery kluby z naszego regionu zajmują szczytowe pozycje w rankingu najlepszych drużyn w Polsce. Przynajmniej na razie.

Pierwsze miejsce na chwilę obecną zajmuje Rekord Bielsko-Biała. Poza podium, na czwartej pozycji plasuje się Piast Gliwice z liczbą 37 punktów. Siódme miejsce należy do Clearex Chorzów, który w 2013 roku został Młodzieżowym Mistrzem Polski w Futsalu. Ostatnią drużyną, zamykającą tabelę naszych drużyn jest AZS Uniwersytet Śląski Katowice Futsal Team.

DECYDUJĄCY MECZ AZS UŚ KATOWICE

Już w tę sobotę AZS UŚ Katowice na szopienickiej hali zagra z zespołem Red Dragons Pniewy. Jest to mecz o tyle ważny, ponieważ katowicka drużyna ma szansę na dostanie się do czołowej szóstki po sezonie zasadniczym. Po jego zakończeniu rozgrywki zostaną podzielone na grupę mistrzowską i spadkową, dlatego tak ważne jest zwycięstwo dla katowickiej drużyny.

- W naszej drużynie staramy dawać z siebie wszystko. Funkcjonujemy na Uniwersytecie Śląskim. nasz zespół prowadzi wybitny futsalista Paweł Machura a w naszym składzie grają legendy polskiego futsalu takie jak Damian Wojtas, czy Rafał Krzyśka - komentuje Michał Kurka, rzecznik prasowy AZS UŚ Katowice Futsal Team.

Zobacz zdjęcia AZS UŚ Katowice z poprzedniego meczu z Red Dragons Pniewy:

Mecz odbędzie się w sobotę, o godzinie 18 na hali w Katowicach - Szopienicach.

Czytaj więcej