Czytasz: Ekspresja to podróż w głąb siebie

Ekspresja to podróż w głąb siebie

3 lutego w Galerii Terra odbędzie się wernisaż wystawy z serii MAPLAB.

Ekspozycja jest częścią pracy doktorskiej Mileny Michałowskiej, realizowanej aktualnie na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. 

Galeria Terra wernisaż
Praca Mileny Michałowskiej

W swojej twórczości artystkę najbardziej interesują miejsca i ich ukryte historie, które są rodzajem prywatnej analizy postrzegania w sposób symboliczny świata w którym żyje.

 - Ekspresja to podróż w głąb siebie, to uzewnętrzniona mapa mojego ja - mówi artystka.

Michałowska od lat rozwija autorską technikę opartą na eksperymentowaniu z drukiem cyfrowym i mieszaniu go z technikami klasycznymi oraz rysunkiem.

 - To połączenie druku cyfrowego, sitodruku (serigrafii), druku sublimacyjnego z techniką własną, czyli rysunkiem odręcznym na samy końcu procesu. Każda grafika jest przygotowana inaczej, korzystając z różnych technik - mówi artystka.

 Wernisaż obędzie się 3 lutego o godz. 18:00

 

Milena Michałowska - Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom magisterski obroniła z wyróżnieniem w Pracowni Druku Cyfrowego w 2008 roku. W latach 2006–2007 studiowała na North East Wales Institute of Higher Education-North Wales School of Art and Design na wydziale Ilustracji Dziecięcej w Wielkiej Brytanii. Obecnie doktorantka Środowiskowych Studiów Doktoranckich na ASP w Katowicach.  W 2015 była jednym z tutorów w projekcie arteterapeutycznym „Mój kawałek ogrodu” realizowanego na śląskich oddziałach onkologicznych. W tym roku rozpoczęła pracę jako asystent na I roku studiów stacjonarnych licencjackich na międzyuczelnianym kierunku studiów Arteterapia (Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytet Śląski Katowice, Akademia Muzyczna Katowice, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach). 

 

Czytaj więcej