Czytasz: EKMŚP dzień drugi. Zobacz zdjęcia

EKMŚP dzień drugi. Zobacz zdjęcia

Małe i średnie firmy rozmawiają o gospodarce w Katowicach.

Dziś drugi dzień Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W katowickim Centrum Kongresowym od rana dopisali goście. Podczas dzisiejszych paneli rozmawiano m.in. o cyfryzacji, komunikacji marketingowej w internecie czy pracy w social mediach.

Jedną z sesji poświęcono Future mobility, czyli transportowi przyszłości.

O godz. 14:00 rozpoczęla się sesja Sejmiku Województwa Śląskiego z udziałem rady Krajowej Izby Gospodarczej. Temat przewodni- zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy naszego regionu.

Jednym z gości Kongresu był  Jerzy Buzek, który podkreślił ogromną rolę pracy, jaką firmy musiały wykonać w czasach polskiej transformacji.

- Są dwa środowiska w naszej ojczyźnie, które naprawdę zrobiły ogromny skok do przodu w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Pamiętam, jak to było pod koniec lat 90., ile wysiłku te dwa środowiska włożyły w to, aby wygrać na członkostwie Unii Europejskiej. Jednym z nich są rolnicy – mniejsi i więksi – oraz Wy, przedsiębiorcy z małych i średnich firm. Dzisiaj nasze małe i średnie firmy są obecne wszędzie, nie tylko w Unii Europejskiej, ale także na całym świecie - mówił Jerzy Buzek.

ZOBACZ ZDJECIA Z II DNIA EKMŚP:

Zdjęcia: Mateusz Rzońca

Czytaj więcej