Czytasz: Ekipa serialu “Diagnoza” w Rybniku!

Ekipa serialu “Diagnoza” w Rybniku!

02:51
Co robią Ostaszewska, Zakościelny, Popławska i Woronowicz w Rybniku? Kręcą serial! Znani aktorzy od poniedziałku nagrywają “śląskiego Doktora House'a”, czyli medyczną produkcję TVN pt. “Diagnoza”.

Serial “Diagnoza” opowiada o kobiecie, której jedno przypadkowe zdarzenie odbiera całą przeszłość. Życie głównej bohaterki to teraz czysta karta, którą musi zapisać na nowo. Pomoże jej w tym grupa charyzmatycznych lekarzy, którzy na co dzień z zaangażowaniem walczą o zdrowie w śląskim szpitalu.

Akcja serialu Diagnoza rozgrywać się będzie na terenie rybnickiego kampusu Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Tamtejszy budynek to serialowy szpital. Co ciekawe, historia tego pełnego walorów architektonicznych obiektu zatacza koło, bo przed laty był on szpitalem właśnie.

Główną bohaterką serialu Diagnoza jest Anna Nowak (w tej roli Maja Ostaszewska), którą widzowie poznają w dramatycznym momencie.

- W naszym serialu łączymy wątki medyczne z kryminałem. W Polsce jest to pierwsza tego typu produkcja. Nie chcemy aby to był szpital plastikowy. Cieszę się, że produkcja odbywa się w tak pięknym budynku, jakim jest serialowy szpital - tłumaczy Maja Ostaszewska, aktorka.

AMNEZJA I ODKRYWANIE PRAWDY

Anna w pierwszym odcinku serialu Diagnoza straci pamięć. Leżąc w jednym ze śląskich szpitali, pod troskliwą opieką lekarzy, a szczególnie dr Michała Wolskiego (w tej roli Maciej Zakościelny), będzie próbowała odzyskać swoje życie.

- Jestem lekarzem, który nie jest pozbawiony empatii i ludzkiego podejścia do pacjenta. Na początku myślałem, że ta rola nie jest dla mnie. Jednak, gdy pojechaliśmy do szpitala i zobaczyłem operację, to stwierdziłem, że chcę brać udział w tej produkcji - przekonuje Maciej Zakościelny.

ZOBACZ WYWIAD Z AKTORAMI SERIALU DIAGNOZA

U boku Zakościelnego operować będzie Adam Woronowicz, serialowy Jan Artman.  

- W serialu nie jestem śląskim chirurgiem. Mam swoją przeszłość, która sprawiła, że mam w Rybniku swój oddział. Widziałbym się w zawodzie lekarza. Jest to bardzo męski zawód, czego nie można powiedzieć o zawodzie aktora - zdradza Woronowicz.

 

RYBNIK ZOSTAŁ AKTOREM

Lokowanie Rybnika jako produktu turystycznego w serialu fabularnym na antenie ogólnodostępnej telewizji to nowy pomysł Urzędu Miasta na promocję. W serialu Diagnoza m.in. pojawiać się będą ujęcia miasta, a także padać będzie jego nazwa.

- Rybnik został zdiagnozowany. Miasto po raz pierwszy zostało aktorem. Pokażemy nie tylko centrum miasta, ale również obrzeża, w tym nasze familoki, nowe inwestycje, a także słynne tulipany. Przejazdy karetek ulicą Kościuszki, 1 Maja będą przemykać w tle - mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. 

Za promocję miasta w serialu Diagnoza Rybnik zapłaci stacji 369 tys. zł. Asystentka prezydenta miasta Agnieszka Skupień powiedziała, że w porównaniu m.in. z ponadmilionowymi wydatkami na duże koncerty nie jest to wysoka kwota. Dodała ponadto, że oprócz elementów promocyjnych zawartych w umowie, np. podawania nazwy miasta w całej serii, korzystne dla Rybnika jest także promowanie samego serialu i rozgrywającej się w nim akcji w różnego rodzaju programach.

Zdjęcia w Rybniku potrwają do 16 czerwca. Serial Diagnoza będziemy mogli obejrzeć już tej jesieni w stacji TVN.

Czytaj więcej