Czytasz: Co z parkingiem w Strefie Kultury w czasie kongresu?

Co z parkingiem w Strefie Kultury w czasie kongresu?

Rozpoczynający się dziś Europejski Kongres Gospodarczy może utrudnić parkowanie w centrum Katowic.

Parkingi w Strefie Kultury tylko dla gości EEC 2018

W dniach 13-16 maja, w związku z prognozowaną skalą zbliżającego się 10. Europejskiego Kongresu Gospodarczego, parkingi w Strefie Kultury, przy NOSPR, wzdłuż ulicy Olimpijskiej i przy ulicy Góreckiego będą dostępne do wyłącznej dyspozycji gości kongresowych.

10 tysięcy gości na kongresie EEC 2018

– Jubileuszowy Europejski Kongres Gospodarczy będzie rekordowo duży. Spodziewamy się ponad 10 tysięcy gości z Polski i z zagranicy, dla których zarezerwowane zostaną parkingi w Strefie Kultury. Za wszelkie niedogodności z tym związane przepraszamy mieszkańców Katowic, ufając, że ta wyjątkowa sytuacja spotka się z ich zrozumieniem – mówi Wojciech Kuśpik, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, prezes Grupy PTWP.

Dla gości kongresowych korzystających z własnego samochodu, na wyłączność w dniach 13-16 maja wynajęte zostały parkingi przy NOSPR oraz wzdłuż ulic Olimpijskiej i Góreckiego w Katowicach. 

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem ponad 7 tysięcy gości z Polski, Europy, świata. W blisko 100 sesjach bierze co roku udział kilkuset panelistów, komisarzy unijnych, premierów i przedstawicieli rządów państw europejskich, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów, mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne. W opiniotwórczym gronie, w formie otwartej debaty publicznej, prowadzone są rozmowy o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju Europy.