Czytasz: Startuje wystawa obrazów młodzieży ze Śląska. Zobacz co młodzi mają w głowie

Startuje wystawa obrazów młodzieży ze Śląska. Zobacz co młodzi mają w głowie

"Co młodzi mają w głowie?" - taki tytuł nosi wystawa, organizowana przez śląską młodzież

W sobotę 2 lutego o godz. 18 odbędzie się otwarcie wystawy obrazów młodzieży ze Śląska. Wystawa jest zatytułowana pod hasłem "Co młodzi mają w głowie?".  Zobaczyć dzieła młodych artystów można do 24 lutego 2019 r w Galerii Ronda Sztuki im. gen. Jerzego Ziętka. 

- Na wystawie będą pokazywane prace młodych artystów z Katowic oraz okolic. Głównie będą pokazane obrazy, namalowane różnymi technikami o przeróżnej tematyce, od martwej natury po abstrakcje i grafikę. Na wystawie również pojawią się fotografię - mówi Karol Strzeja, organizator wydarzenia. 

55 prac zaprezentują młodzi ludzie w wieku od 15 do 20 lat. Są to Magdalena Jelonek, Julia Figołuszka, Amelia Bolisęga, Michalina Holewa, Julia Czechowska, Julia Domagała, Kamila Komendera, Kinga Świtalska, Magda Panek, Martyna Bieniek, Marysia Smorczewska oraz Zuzanna Latocha. 

- Jednym z głównych celów wydarzenia będzie pokazanie co tak na prawdę młodzi ludzie mają w głowach. Właśnie w taki sposób starsi ludzie, którzy przyjdą popatrzeć na wystawę, będą mogli bardziej zbliżyć się do rozumowania młodzieży na temat sztuki i nie tylko. Myślę, że to również dobry sposób na ukulturalnienie społeczeństwa - mówi Karol Strzeja. 

Nadrzędnym celem programu jest zbiórka pieniędzy na cele charytatywne. Wystawa zakończy się 24 lutego licytacją prac młodych artystów. Wszystkie zdobyte środki będą przeznaczone na dom dziecka w Zabrzu. 

Wydarzenie jest świetną okazją do  promowania młodych artystów, co dopiero stawiają pierwsze kroki w dziedzinach sztuki.

Wystawa jest jest organizowana w ramach projektu społecznego Young Art.

Czytaj więcej