Czytasz: Matura 2017: dziś język angielski

Matura 2017: dziś język angielski

To jeden z najczęściej zdawanych na poziomie rozszerzonym przedmiotów!

Z danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynika, że język angielski, geografia, matematyka i biologia to najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów przedmioty, zdawane na pisemnym poziomie rozszerzonym.

Matura 2017. Angielski podstawa - ARKUSZE, ODPOWIEDZI, ZADANIA

Matura angielski 2017: Rano podstawa 

Matura na poziomie podstawowym z język angielskiego rozpocznie się o godz. 9. Zgodnie bowiem z obowiązującą formułą egzaminu maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym.

Matura angielski 2017: Rozszerzenie po południu 

Tegoroczni abiturienci pisemny egzamin na poziomie podstawowym z języka polskiego i matematykę mają już za sobą. W poniedziałek czas na język angielski. To ciągle jeden z najchętniej wybieranych przez nich języków obcych. Z poziomem rozszerzonym maturzyści zmierzą się po południu, egzamin rozpocznie się o godz. 14.

We wtorek natomiast uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym, po południu z języka łacińskiego i kultury antycznej.

Matura 2017. Angielski rozszerzony - ARKUSZE, ODPOWIEDZI, ZADANIA

W czwartek niemiecki

W tym tygodniu odbędzie się też egzamin z drugiego najchętniej wybieranego języka obcego, czyli niemieckiego. Pisemny egzamin na poziomie podstawowym odbędzie się w czwartek o godz. 9.

Kiedy pozostałe języki? Z języka rosyjskiego - 17 maja, z języka francuskiego - 19 maja, z języka hiszpańskiego - 22 maja, z języka włoskiego - 23 maja, a z języków mniejszości narodowych (białoruskiego, litewskiego i ukraińskiego) i języków regionalnych (kaszubskiego i łemkowskiego) - 24 maja.

Czytaj więcej